Як успадкувати земельну ділянку, якщо в документах виявлено помилку

Як успадкувати земельну ділянку (частина четверта)

Отримали у спадок земельну ділянку, але під час оформлення документів виявили помилку в написанні імені спадкодавця чи ішну подібну неточність? В даній статті відповідаємо на основні запитання з цього приводу.

Що це за помилки у правовстановлюючих документах і чому вони виникають? 

Як показує практика, випадки, коли в документах, що підтверджують родинні відносини між спадкодавцем і спадкоємцем трапляються розбіжності є досить непоодинокими. Наприклад, в перекладі прізвищ чи імен при заміні паспортів після отримання незалежності України в 1991 році «неспівпадає» одна літера чи цифра. В результаті нотаріус мусить відмовити у видачі свідоцтва про право на спадщину, причини такої відмови будуть відображені в постанові про відмову вчиненні нотаріальних дій.

Яким чином можна виправити таку помилку?

На сьогоднішній день існує два способи виправити помилку в документі:

  1. звернутися до органу чи установи, що видав документ (позасудовий порядок). Для цього необхідно подати заяву про виправлення технічної помилки, в якій обов’язково вказати суть помилок і додати документи, що підтверджують їх наявність. При цьому орган може виправити помилку в документі лише тоді, коли в самих документах, на підставі яких видавався правовстановлюючий документ, такої помилки немає і вона була допущена саме з вини відповідного органу.

А якщо орган чи установа, що видавав правовстановлюючий документ, ліквідовано, а орган, в якому знаходиться архівна реєстраційна справа, не наділений повноваженнями виправляти такі помилки? В такому випадку залишається другий спосіб:

  1. звернутися до суду із заяваю про встановлення факту родинних відносин чи факту належності правовстановлюючого документу. Для цього необхідно мати, зокрема, такі документи:
  • копія паспорта заявника;
  • копія довідки про присвоєння  ідентифікаційного номеру платника податків;
  • копія свідоцтва про смерть спадкодавця;
  • документи стосовно земельної діляки, яка являється об’єктом спадкування;
  • постанова про відмову у вчиненні нотаріріальних дій;
  • відповідь організації установи, щодо неможливості внесення змін, або усунення помилки в певному документі, який необхідний для оформлення спадщини;
  • документи, які б доводили родинний зв’язлк зі спадкодавцем.

Така заява подається до суду за місцем проживання особи, за її подання необхідно сплатити судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2021 рік – 454,0 грн).

Лише після розгляду справи судом та після встановлення факту що має юридичне значення, можливо буде надати нотаріусу рішення суду, що набрало законної сили та прийняти земельну ділянку у спадок.

Для отримання більш детальної інформації та юридичної допомогою звертайтеся до:

Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності, 2; тел.: (04853) 50 366; (04853) 50 443

Великомихайлівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Велика Михайлівка, вул. Пушкіна, 2; тел.: (04859) 40 300;

Захарівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Захарівка, вул. 1-го Травня, 49; тел.: (04860) 94 430;

Іванівського бюро правової допомоги за адресою: смт. Іванівка, вул. Центральна, 93; тел.: (04854) 2 00 55

Також знайти відповідь на юридичне запитання можна у правничій вікіпедії WikiLegalAid https://wiki.legalaid.gov.ua/ або зателефонувавши на єдиний номер системи безоплатної правової допомоги 0800 213 103

Вадим Почтар

начальник відділу

«Іванівське бюро правової допомоги»

 

Залиште свій коментар