Щодо функціонування освітніх закладів в трьох ОТГ Роздільнянщини

НАРЕШТІ після зимових канікул та двотижневого дистанційного навчання школярі сіли за парти. Розпочався другий семестр 2020-2021 навчального року у звичайному режимі та з традиційним дотриманням карантинних заходів, але з відсутністю харчування у школах. На цю тему ми поспілкувалися із начальником комунальної установи «Роздільнянський центр освіти», депутатом міської ради Миколою СУХИМ, який надав роз’яснення ситуації, що склалася:

         – Відбулась селекторна нарада з питань освіти за участю заступника голови облдержадміністрації Олега Муратова. Особлива увага була приділена питанню харчування у навчальних закладах, про що доповідав директор департаменту освіти та науки облдержадміністрації Олександр Лончак.


Читайте також: ЩОДО ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРІВ РОЗДІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ

ПРО ХАРЧУВАННЯ ШКОЛЯРІВ РОЗДІЛЬНЯНСЬКОГО РАЙОНУ


         Крім того, відбулась робоча нарада з керівниками ЗНЗ та ДНЗ за участю голови міськради Валерія Шовкалюка, його заступників Дениса Петрова та Богдана Ставратія, депутатів міськради Сергія Маслова та Вадима Домбрована. Участь у нараді взяла і новопризначений начальник відділу освіти Роздільнянської міської ради Лілія Соловйова. У порядку денному була низка найважливіших питань стосовно функціонування закладів освіти у Роздільнянській міській ОТГ: матеріальне забезпечення, підвезення дітей, забезпечення температурним режимом, проговорювались подальші кроки щодо облаштування навчальних закладів тощо. Ключове місце приділялось саме питанню харчування дітей.

         Після створення об’єднаних територіальних громад комунальна установа перейшла з власності Роздільнянської районної ради до міської ОТГ. У зв’язку з цим відбулась перереєстрація установи, затвердження нової мережі установи, відкриття нових рахунків, спільно із новопризначеним начальником відділу освіти Лілією Соловйовою.

         Але головною передумовою початку закупівель продуктів харчування було затвердження бюджету на 2021 рік окремо по трьох новостворених територіальних громадах, який є рушійною силою в подальших діях.

         Загалом у бюджеті 2021 року передбачено витрати на придбання продуктів харчування в сумі 7 млн 219 тисяч гривень (НВК, дитячі садки та школи трьох новостворених територіальних громад). Враховуючи рекомендації облдержадміністрації, ми плануємо хоча б на 10 % збільшити цю суму протягом року, за наявності затверджених коштів. Вимоги щодо покращення якості харчування, введення нових санітарних норм та дотримання законодавчих норм щодо організації закупівель продуктів харчування, ставить, серед іншого, і Держпродспоживслужба, яку на нараді представляв керівник районного управління Олег Гнисюк.

          Ми, як установа, на яку покладено обов’язки із обслуговування та забезпечення закладів освіти, доповіли про ті заходи та дії, які вже вжиті нами. Зазначу, що до наших шкіл у межах Роздільнянської ОТГ додались ще шість дитячих закладів – Кам’янський, Бурдівський та Кошарський дитячі садки, і ще три дошкільні заклади м. Роздільна. Загалом це 500 діток, які першочергово потребували швидких дій із забезпечення якісним харчуванням. Комунальна установа, враховуючи побажання та рекомендації засновників – міської ради та її депутатського корпусу, звернула увагу, перш за все, на забезпечення харчування у дошкільних навчальних закладах та дошкільних групах НВК. Доставка продуктів до цих закладів здійснюється постачальниками за укладеними додатковими угодами до тендерних договорів минулого року на загальну суму 670,7 тис.грн для забезпечення проведення процедур закупівель на початку 2021 року.

         Наразі нами оголошені тендерні процедури по всіх позиціях. На окремі види продуктів вже укладаються договори. Решта проходить відповідну процедуру, згідно із Законом України «Про публічні закупівлі». Після 10 лютого можна говорити про укладання договорів на такі позиції, як м’ясо, масло (за умови, що торги відбудуться без порушень, з повним пакетом документів). Після 19 лютого будуть можливі закупівлі таких продуктів, як молоко, картопля, яйця, сир, хліб, риба, овочі, крупи, цукор. Тут мають бути чітко дотримані певні кроки, і ми не маємо права порушувати законодавство. Все, що залежить від нас, ми робимо вчасно.


Читайте також:  Коли буде відновлено харчування дітей у школах Роздільнянського району?

З 2 березня у школах району поновили харчування


          Головна причина, яка вкотре призвела до відсутності харчування у школах на початку року, – досить жорсткі умови, які прописані відповідними службами. Це зрозуміло, це правильно, адже мова йде про здоров’я дітей. Але для деяких учасників торгів це дуже складно, часто виникають проблеми з відсутністю реєстрації потужностей, експлуатаційних дозволів, доказів застосування постійно діючих процедур, заснованих на принципах НАССР, підтвердження здійснення своєчасної санітарної обробки приміщень та транспорту тощо, що значно ускладнює процес вибору переможця закупівлі, або взагалі призводить до відміни процедури та повторного оголошення торгів, відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі».

         Минулого року тендерні процедури на деякі продукти проводилися двічі через невідповідність пропозицій учасників вимогам торгів. Зараз залишається сподіватися, що цього року всі торги відбудуться з першого разу, що будуть дотримані всі необхідні процедури і ми матимемо змогу розпочати повноцінне харчування.

Юлія ГАНГАН

Архівні фото минулого року

Залиште свій коментар