В Храмове свято – веселка над селом
Відлетіло рум’яне літо спекотними днями, залишаючи дивовижні літні свята, що зігрівають серце і душу спогадами про місцеві визначні свята рідного краю. 15- річний ювілей храмового свята відзначили жителі села на Петра і Павла.
Це свято із року в рік дарує жителям села святість і радість, родинний затишок , гарний настрій. Свято веселкою вдивляється в історію села, живе сучасністю, здійсненними мріями, думами лине в майбутнє, бажаючи прийдешнім поколінням щастя.
А щастя – ось воно: в променях ранкового сонечка, що ласкаво грає на обличчях людей, які зібралися біля Хреста-оберега, разом з настоятелем храму ікони Божої Матері «Споручниці грішних» протоіереєм Віталієм (Захаровим) для православної молитви в день святих апостолів Петра і Павла, а згодом за трапезою в Павлівській сільській бібліотеці – єдиному культурному центрі села. Бібліотека завжди рада гостям. Усім було цікаво познайомитися з краєзнавчо-літературними фотографічними виставками «Мій отчий край – земля моя у росах», «У долині, неначе писанка, – моє село».
Треба сказати, що трапеза, яку приготувала гарна господиня села Л.І. Карпова, є важливою традицією свята. Саме тут люди вітають один одного, ведуть неспішну розмову про життя і сьогодення села та прислухаються до кожного слова виступаючих.
Усім запали в душу вітальні слова отця Віталія про те, що всім потрібно бути чесними, прислухатися до Божого слова, своєї совісті, не бути лицемірними, жити людям на добро. Щиро, сердечно і поетично привітала Степанівський сільський голова С.П. Щербакова, наголошуючи про те, що у громаді кожна людина, наче справжня перлина в намисті, яка на своєму місці, єднаючись з іншими намистинками, дає чудову красу світла, що грає барвами душі. Зі святом духовності привітав голова ветеранської організації А. П. Волков. А директор Степанівського МНВК Л.П. Будніченко, вітаючи усіх, згадала самими теплими словами своїх батьків. Ось взяла слово жителька с. Павлівки В.В. Костилева. На її доброму лиці ще лишалася блідість – ознака пережитої хвороби – важкої операції з клінічною смертю. Та обличчя гарної жінки було світлим і щасливим у колі односельців. В очах – велика любов до людей і доброта, а слова подяки оточуючим цієї надзвичайно героїчної, працелюбної простої жінки випромінювались серцем. Ось лише деякі характерні штрихи Валентини Володимирівни. Її життя – це любов до землі. Вона – кваліфікований працівник сільського господарства: виноградар, овочівник, садівник з великим досвідом роботи. Все своє життя завзято працювала в радгоспі ім. Котовського, згодом у орендаторів. Була прикладом у роботі, має багато заслужених нагород – грамоти, відзнаки, премії. В неї любляча сім’я, чудові діти та онуки. А коли сталася біда, вони перші прийшли на допомогу матусі і бабусі. Її сонячні слова були звернені до всіх, хто допоміг в скрутну хвилину. Її здоров’ям опікувалися не тільки діти, онуки, а й рідня, сусіди і небайдужі люди. Допомогли також сільський голова голова С.П. Щербакова, голова райдержадміністрації Н.В. Бараненко, подружжя Катерина і Микола Костильови, які активно збирали кошти на дорогу операцію. Тож, від Валентини Володимирівни велике всім спасибі за милосердя і низький уклін!
Згодом, увечері, біля початкової школи відбувся концерт, на якому усіх жителів села тепло привітала голова райдержадміністрації Н.В. Бараненко. На святі розкрили свої таланти місцеві артисти. Гарні таночки продемонстрували вихованці Степанівського дитячого садка, під керівництвом М.С. Мунтян. Зі своїми чудовими номерами виступили діти Павлівської початкової школи, під керівництвом О.М. Миндруль. Від бібліотечного поетичного дитячого гуртка «Літературні обрії» виступили читці з віршами про рідний край. Привітали і юні артисти Степанівського Будинку культури, під керівництвом директора БК С.П. Задираки і художнього керівника Н.В. Оксентій.
Та найбільшим літнім подарунком у день святих апостолів Петра і Павла став теплий короткий дощик з веселкою в небі над селом. Вона барвами сповістила Божу радість усім.
З майданчиком весело, в радість село!
Літо, літечко! Воно чудово порадувало наших дітей веселим майданчиком біля бібліотеки. Жителі сердечно дякують усім, хто брав участь у створенні дитячого майданчика. А саме: Степанівській сільраді, на чолі з головою С.П. Щербаковою, депутатському корпусу, активним батькам дітей.
Майданчик вдалося подовжити і зробити міні-футбольне і волейбольне поле для підлітків. І це сталося, знову ж таки, завдяки активності батьків і самих підлітків, які звернулися за допомогою до депутата облради В.М. Саутьонкова Завдячуючи йому, за короткий час були проведені земляні і організаційні роботи, святково відкрите поле для футболістів і волейболістів. Добрі діла ніколи не забуваються! Спасибі велике усім, хто допомагав і вболівав за дитячий майданчик, який став справжньою спортивною окрасою села і активним відпочинком нашим дітям.
Бібліотека – храм народної любові, мудрості, єдності, пізнань всесвіту і своєї Батьківщини
Поздравляю, библиотека села!
50! С юбилеем тебя!
В тебе красота обновленная,
Самая непревзойденная!
Ось проминув серпень з його дивовижними духовними святами Маковея, яблучного, медового Спасу. А наприкінці місяця, 30 серпня з мережкою в небокраї поцілувало сонечко культурний заклад села – бібліотеку, засвітило промінцями віконечка, сяйвом огорнуло книжечки на полицях і привітало книжковий храм народної любові з 50-річчям. Почуття святої любові до бібліотеки як до храму притаманно всім бібліотекарям і читачам. Бібліотеку неможливо не любити з її полицями розумних книг, яскравими книжковими виставками, з почуттям спокою, цікавим благоговінням перед літературними пізнаннями ті історичною мудрістю віків. Саме бібліотека відкриває віконце у зоряні всесвіти, розкриває всю привабливість духовної душі людини. Саме в бібліотеці відчувається дух своєї милої Батьківщини.
В цей день на свято «Жива душа мого села неподоланна» зібралися члени літературно-поетичного клубу «Літературні обрії», гості. Вони ознайомилися з краєзнавчими виставками, присвяченими Дню народження Одеси та Роздільної, заслухали краєзнавчий літературний огляд, який провела бібліотекар с. Степанівка О.С. Лукіна. З гарними піснями та віршами про бібліотеку виступили члени дитячого гуртка «Літературні обрії» – наші юні таланти: А. Караманова, Н. Макеева, Д. Музичко. Гучними оплесками зустріли надзвичайно гарний гумористичний виступ читця О. Кравченка, учня 5 класу з байками П. Глазового.
Присутні з цікавістю заслухали історію бібліотеки про те, як півстоліття тому місцевий депутат, ветеран Другої світової війни І.П. Прудкін, на прохання жителів села, виступив с пропозицією відкрити бібліотеку в центрі села, яку згодом утвердили на сесії сільради та в радгоспі ім. Котовського. Про те, як, починаючи з 1969 року, поповнювався книжковий фонд, який зараз налічує 13 тисяч примірників книг. Про те, які труднощі супроводжували бібліотеку, та її сучасну переможну ходу культурного розквіту. Згадали і попередніх бібліотекарів: Т.О. Гуру, Н. Л. Якухно та інших, їх вагомий внесок у бібліотечну справу.
Треба відмітити, що бібліотека обслуговує читачів сіл Павлівка, Труд-Куток, починаючи з найменшеньких діток і закінчуючи читачами поважного віку. У користуванні – універсальний фонд суспільно-політичної літератури, природничої, наукової, технічної, сільськогосподарської, художньої, дитячої літератури. Книжковий фонд літератури поповнюється із року в рік.
Наразі Павлівська бібліотека активно займається краєзнавством, історико-патріотичною, виховною культурно-масовою роботою не тільки в бібліотеці, а й за її межами. Вона є учасницею різних обласних і республіканських літературних конкурсів. З 2009 року, разом зі Степанівським Будинком культури, та Степанівською бібліотекою, проводить засідання літературно-поетичного клубу «Літературні обрії» і має тісні літературні зв’язки з письменниками і поетами рідного краю.
За 50-річчя існування бібліотеки було проведено два капітальних ремонту приміщення: у 1981 році радгоспом ім. Котовського, у 2018 році при активній підтримці голови райдержадміністрації Н.В. Бараненко та Степанівського сільського голови С.П. Щербакової. За що жителі села і читачі бібліотеки дякують від усієї душі!
Сучасна бібліотека є справжнім культурним патріотично-виховним, духовно-просвітницьким закладом суспільного життя села. Про Павлівську бібліотеку, як Храм письменництва, науки і культури, були написані чудові рядки в книзі «100 видатних роздільнянців» автором, письменником-краєзнавцем В.В. Колпаковим.
І зараз, приймаючи вітання від односельців, членів клубу, сільського голови С.П. Щербакової, ветеранської організації, на чолі з А.П. Волковим, бібліотека і надалі планує із завзяттям працювати на благо культурного розвитку Павлівки і всієї громади нашого рідного краю, бути в русі часу та творчій праці.
Шановним землякам-ювілярам 2019 року, які народилися влітку і на початку осені – наші щирі вітання!
Милі земляки, трудівники! Вам честь і хвала! Ми усі шануємо Вас! Душею і серцем вітаємо:
ВІЗНЮКА Михайла Івановича – з 65-річчям (4.06.1954 р.н.);
КУШНІРЕНКА Олександра Івановича – з 75-річчям (14.07.1944 р.н.);
ПЕВНЮКА Василя Степановича – з 80-річчям (14.09.1939 р.н.);
ОЛЕЙНИК Ірину Петрівну – з 65-річчям (14.06. 1954 р.н.);
САВРАТСЬКУ Марію Іванівну – з 70-річчям (11.06.1949 р.н.);
БАРАНОВУ Катерину Василівну – з 70-річчям (5.09. 1949 р.н.).
Вас шанують і поважають родини, односельці, друзі, рідні. У кожного з вас доля – це подвиг з дорогою праведного, чесного, справедливого доброго життя. Скільки всього було в путі! За плечима неймовірний труд і праця! Ви – переможці! Люди з гарною, доброю, світлою душею, милосердям, мудрим ставленням до життя. Приміть наші поздоровлення! Бажаємо вам миру, радості, міцного здоров’я, щасливого родинного кола, творчого та гарного настрою, всього самого доброго, хорошого і світлого в житті! Хай Вам Бог завжди допомагає!
З великою повагою і шаною Степанівська ветеранська організація.
День знань
Як люблять початкову школу в Павлівці діти, батьки та усі жителі – відомо усім. Маленька школа лагідними руками вчителів ласкаво обіймає кожного учня по декілька разів на день. Школа зустрічає, приймає, навчає, годує, грається на подвір’ї, проводжає додому і щоразу діти чують тут співучу, гарну мову доброти, відчувають красу охайних, світлих класів і радіють від того, що вони – одна сім’я, в якій кожний творчо працює і навчається. Тож, День знань – це справжнє щастя дитинства, з квітами, віршами, піснями, таночками, з привітальними словами першокласникам, усім учням і батькам, з першим дзвоником і першим уроком у класі. Та головне – це зустрічі з першою любимою вчителькою та своїми однокласниками-друзями.
Ось, що попросили батьки учнів і жителі села: висловити через газету їх прохання. А саме: від усього серця подякувати депутатському корпусу районної ради за підтримку у виділенні коштів та ремонт даху школи; сільському голові С.П. Шербаковій за закупівлю шкільних меблів для класів НУШ: шафи, килимки, пуфи, стільці; директору школи О.М. Миндруль, учителям К.В. Барановій, Н. І. Корнійчук та батькам, які брали у чудово проведеному ремонті класів. Спасибі велике! Дякуємо усім!
Закінчилося літо для дітей іграми на дитячому майданчику з поїданням великого кавуна та загадуваннями бажань: добре вчитися в школі та навідуватися до бібліотеки за цікавими книгами. Залишається лише промовити: «Прощавай літо! До нових зустрічей! Здравствуй, осінь!».
Сторінку підготувала бібліотекар Павлівської бібліотеки Валентина Большакова.