Увага! Грип

Грип – це гостре інфекційне захворювання з повітряно-крапельним шляхом передачі збудника, яке характеризується коротким інкубаційним періодом, масовим поширенням, лихоманкою, симптомами інтоксикації та враженням верхніх дихальних шляхів з великою частотою виникнення ускладнень.

При виникненні симптомів порушення загального стану, які розвиваються в першу добу захворювання (сильний головний біль, біль у м’язах, суглобах, очних яблуках, гіперестезія, млявість, адинамія, озноб, різке підвищення температури тіла, слабість), часом можуть бути блювота, діарея, порушення свідомості, можливий геморагічний синдром: носові та інші кровотечі, петехіальний висип на обличчі, шиї та верхній частині тулуба; помірні ознаки ринофарингіту: закладеність носа, невеликі серозні виділення з носа, першіння, дряпання та біль у горлі, гіперемія задньої стінки глотки, м’якого піднебіння з ін’єкцією судин та петехіальними крововиливами на його слизовій оболонці; ін’єкція судин склери; ознаки трахеїту: сухий, болісний кашель з печінням та болем за грудиною треба негайно звернутися до лікаря та отримати спеціалізовану медичну допомогу.

Щоб застерегти себе від зараження вірусом грипу, слід дотримуватися нескладних правил: по можливості, не контактувати із зараженими людьми; намагатися уникати “густонаселених” місць (ТРЦ, кінотеатри, супермаркети, громадські заходи); при близькому спілкуванні з хворою людиною одягати маску, яку необхідно міняти кожні дві години; мити руки з милом або використовувати антисептичні (спиртовмісні) засоби; після контакту з хворим прополоскати рот відваром ромашки, промити ніс спеціальними препаратами (розчин фурациліну) або народними засобами; не доторкатися брудними руками до носа, очей, рота; при кашлі та чханні прикривати ніс одноразовими паперовими хусточками, викидаючи їх відразу після використання; регулярно провітрювати приміщення; дотримуватися здорового способу життя (нормальний режим праці і відпочинку, збалансоване харчування, заняття спортом, прогулянки на свіжому повітрі, загартовування).

Якщо в родині хтось захворів, то ідеальним буде ізолювати його від інших. Якщо такої можливості немає, необхідно виділити йому окремі столові прилади і засоби особистої гігієни, забезпечити регулярне провітрювання приміщень, вологе прибирання, носити марлеві пов’язки і стежити за чистотою рук.

Віруси в навколишньому середовищі живуть не більше 8 годин. Погубити їх можна високими температурами (наприклад можна посуд ошпарювати окропом), впливом спирту, перекису водню і мила. Не займайтеся самолікуванням! Не варто застосовувати ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) з метою зниження температури тіла!

Залиште свій коментар