Незабаром у дітей розпочинаються зимові канікули, тож небезпека чекає на школярів не лише на вулиці, під час відпочинку та розваг на природі, але й вдома: ігри з сірниками, неправильне користування електропобутовими приладами та газом. Все це може призвести до виникнення пожежі та інших надзвичайних подій. Ось тут і знадобляться знання з основ безпеки життєдіяльності.
Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели з учнями 7-х класів Роздільнянського НВК № 1 відкритий урок на тему «Правила пожежної безпеки під час святкування Нового року і Різдва Христового. Дії під час виникнення пожежі».
Зокрема, майор служби цивільного захисту Сергій Шморгал за допомогою демонстраційних матеріалів розповів, з яких причин найчастіше виникають загоряння у побуті взимку, довів інформацію про ситуацію з пожежами, що сталися у житловому секторі на території Роздільнянського району у грудні поточного року та ознайомив з випадками загибелі дітей на пожежах, що сталися цього року в Одеській області.
Далі співробітник ДСНС України розповів дітям, як правильно діяти при виникненні пожежі, як викликати за телефоном 101 рятувальників, як за допомогою підручних засобів ліквідувати загоряння електропобутових приладів та як правильно діяти у разі виникнення запаху газу у будинку тощо.
Великий інтерес у школярів викликала розповідь рятувальника про вогнегасники. Зокрема, як ними правильно користуватися та як за їх допомогою можна ліквідувати пожежу на ранній стадії її виявлення. Учні мали змогу ознайомитися, як користуватися порошковим вогнегасником «ВП-2». Також співробітник ДСНС роз’яснив та застеріг учнів, як запобігти пожежам при влаштуванні новорічної ялинки, під час проведення новорічних ранків і Різдвяних свят. З метою уникнення випадків дитячого травматизму закликав школярів взагалі не користуватися піротехнічною продукцією. Цікаво та жваво пройшов урок, діти задавали фахівцю ДСНС чимало запитань, на які отримали аргументовані відповіді. Наприкінці заходу рятувальник роздав учням листівки застережливого характеру та продемонстрував на мультимедійному проєкторі ролики на протипожежну тематику.
Керівництво Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області звертається до батьків та дорослих, щоб вони у жодному разі не залишали своїх дітей без нагляду під час свят та канікул і постійно роз’яснювали їм правила безпеки життєдіяльності. І тоді свята та зимові канікули у дітей пройдуть весело та безпечно.
«Особливу увагу хочеться звернути на дітей. Адже деякі батьки залишають своїх дітей під час святкування Нового року та Різдва Христового самих вдома. І тоді діти, надані самі собі, починають шукати розваги: запалюють бенгальські вогні, петарди, хлопавки, не усвідомлюючи, що це може призвести до виникнення пожежі. Шановні батьки! У жодному разі не залишайте дітей без нагляду та не дозволяйте дітям користуватися піротехнічними виробами», – закликав начальник Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області Сергій Кузьменко.
24 грудня 2019 року у м. Роздільна, в актовій залі Роздільнянської державної податкової інспекції Южненського управління ГУ ДПС в Одеській області, що на вулиці Європейська, 37 співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області провели для 29 працівників податкової інспекції профілактичну бесіду на тему: «Правила пожежної безпеки на об’єктах з масовим перебуванням людей. Дії та рекомендації щодо забезпечення безпечної та швидкої евакуації, здійснення заходів евакуації на об’єктах з масовим перебуванням людей під час виникнення пожеж».
Майор служби цивільного захисту – Сергій Шморгал за допомогою демонстраційних матеріалів – листівок та плакатів розповів податківцям, з яких причин найчастіше виникають загорання на об’єктах з масовим перебуванням людей, довів їм інформацію про резонансні пожежі, що сталися у Одеської області у 2019 році, а також ознайомив їх з ситуацією з пожежами, що сталися в осінньо-зимовий період поточного року на території Роздільнянського району.
Також, рятувальник розповів працівникам алгоритм дій під час виникнення пожеж на об’єктах з масовим перебуванням людей. Зокрема, як правильно діяти при виникненні пожежі, як по телефону – «101» викликати рятувальників ДСНС України, як з допомогою первинних засобів пожежогасіння можна ліквідувати загорання електропобутових приладів та інше. Велику увагу співробітник ДСНС України приділив рекомендаціям щодо забезпечення безпечної евакуації та здійсненні заходів евакуації на об’єктах з масовим перебуванням людей, основним вимогам керівних документів при здійсненні заходів щодо евакуації, а також рекомендаціям щодо розроблення планів евакуації, основним вимогам до утримання шляхів евакуації, діям медичного персоналу у разі виявлення пожежі, на розробці і дотримані відповідних інструкцій про дії працівників податкової інспекції при евакуації у разі виникнення пожежі та інше.
Податківці брали активну участь у діалозі з рятувальником і задали йому чимало цікавих запитань на які отримали аргументовані відповіді. Великий інтерес у працівників податкової інспекції викликала розповідь співробітника ДСНС України про вогнегасники. Зокрема, періодичність їх обслуговування, як правильно ними користуватися та як з їх допомогою швидко ліквідувати загорання на ранній стадії його виявлення.
Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області