Загальнонаціональний конкурс «Українська мова – мова єднання»

Цього року відзначається 25-й ювілейний рік проведення одного з найнародніших літературно-мовних заходів України – загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання».

Цей захід став справжнім символом об’єднання мовної та культурної спадщини країни завдяки творчим витокам митців, які представляють найрозгалуженіші верстви населення: і старий, і малий, і жінки, і чоловіки – всі своєю нестримною творчістю працюють на зміцнення мовної ідентичності.

З 2024 року, за рішенням оргкомітету, конкурс носитиме ім’я багаторічного співголови конкурсу, письменника, вченого, громадського діяча, Героя України Івана Михайловича Дзюби.

Цього року участь у конкурсі взяли понад 400 авторів – письменників, журналістів, вчителів, студентів, школярів, а також 30 військовослужбовців. Вони надіслали свої творчі роботи, які оцінювалися професійним журі в 9 номінаціях.

Як зазначив голова правління Одеської регіональної організації НСЖУ Юрій Работін, твори на конкурс надійшли практично з усіх областей України, а також від українців, що нині мешкають в Ірландії, Молдові, Франції, Польщі. Вік учасників конкурсу — від 7 до 90 років.

« Велика заслуга організаторів конкурсу, що 25 років тому вони усвідомили: українська мова – це той оберіг, який гуртує і єднає українців. І саме з цим переконанням 25 років поспіль проводиться цей масштабний захід. Бажаю учасникам і організаторам конкурсу плідної роботи, успіхів та досягнення поставленої мети! Слава Україні!» – зазначив у своєму вітанні до організаторів і учасників загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко.

Колектив редакції Роздільнянського медіа «ВПЕРЕД», в особі головної редакторки Наталії Буковської, відзначили дипломом у номінації «Засоби масової інформації» за видання газети «ВПЕРЕД» та вручили Почесну відзнаку лауреата конкурсу «Українська мова – мова єднання».

За чверть століття існування конкурсу «Українська мова – мова єднання» форум став не лише  традицією, а й підтвердив свою важливу місію – збереження та просування рідної мови, сприяння творчому розвитку письменників та поетів, формування національної свідомості. Його діяльність є яскравим прикладом того, як, об’єднуючи сили та зусилля, ми можемо досягти значних успіхів у підтримці та просуванні української мови та культури.

Залиште свій коментар