ЯКА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПЕРЕДБАЧЕНА ЗА УХИЛЕННЯ ВІД МОБІЛІЗАЦІЇ

За порушення Правил військового обліку, неприбуття по повістці до територіального центру комплектування та соціальної підтримки передбачена адміністративна відповідальність і навіть кримінальна відповідальність. На цьому наголошує начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ Збройних Сил України полковник Роман Горбач.
⚠️ Звертаємо увагу на статтю 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що викладена згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення окремих питань виконання військового обов’язку та ведення військового обліку». Згідно цієї статті за порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку передбачається накладення штрафу від 510 до 850 грн.
⚠️ Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого ч. 1 цієї статті, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, а також вчинення такого порушення в особливий період — тягнуть за собою накладення штрафу від 850 до 1700 грн.
⚠️ За статтею ст. 336 КК України «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період» карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років.
За словами полковника Романа Горбача, підставою для відкриття кримінального провадження за цією статтею може бути постійне ігнорування військовозобов’язаним повісток та неприбуття до ТЦК та СП.
Джерело: ОК “Південь”

Залиште свій коментар