Як втілюватиметься  в життя ЗУ «Про відходи» на Роздільнянщині

Про те, як буде втілюватися в життя Закон України “Про відходи” на території нашого району, про реальну картину, яку маємо на даний момент на Роздільнянщині, а також про покарання, яке чекатиме на порушників даного закону, ми поцікавились у директора КП “Роздільнянський міський водоканал” Г.В. Кінаша:

– З набранням чинності даного закону ми знайомі, тому зараз триває активна підготовка до його втілення в життя. Зрозуміло, що працювати, відповідно до кожної літери закону, зараз неможливо, адже не маємо необхідних сміттєпереробних заводів. Але першим кроком стане встановлення спеціальних сміттєвих баків для розділення сміття. Наразі вже встановлені баки для роздільного збору сміття в ра-йоні супермаркету АТБ, на розі вул. Молодіжна – Свято-Інокентіївська (біля п’ятиповерхівки) та на вул. Г. Кірпи. Незабаром такі баки з’являться на сміттєвих майданчиках нашого міста, що знаходяться на розі вул. 1 Травня та Щорса, вул. Комсомольська (біля колишньої бані). Дані сміттєві баки будуть дещо відрізнятися від звичайних, на них будуть встановлені таблички з роз’ясненням – для чого саме вони призначені. Та головне, щоб зрозуміли люди, для чого це робиться, і навчилися сортувати непотріб. Без цього будь-яка наша робота буде марною.


Раніше повідомлялось: ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ПІДХІД ДО СМІТТЯ

Як сортують сміття в інших країнах 


На жаль, поки що ми не маєнахмо необхідних умов для переробки сміття, тому будемо збирати і складувати його на паспортизованому сміттєзвалищі. Було б добре переробляти його на місці, навіть надходили пропозиції відкрити міні-завод для переробки сміття, але на сьогоднішній день наших обсягів (а протягом року ми вивозимо майже 30 тисяч кубічних метрів непотребу) для цього недостатньо. Також нам пропонували зробити один такий завод на три райони, але розташовувати його на Роздільнянщині влада міста відмовилась. І я абсолютно згодний з таким рішенням, адже навряд чи роздільнянці зраділи б його появі.

Наразі ми уклали договори на здачу скла та пластикової тари. Зараз нам необхідний спеціальний прес, за допомогою якого ми зможемо зменшити пластик в обсягах. Однак вже зараз розуміємо, що вигідність цієї справи – сумнівна. Адже потрібно придбати прес, потрібні будуть люди, які на ньому працюватимуть. А це потягне за собою додаткові витрати. Відповідно, може зрости і тариф на дану послугу. На теперішній час послуга вивезення сміття для роздільнянців становить лише 67 відсотків від тих затрат, які йдуть на його вивезення. Радує, що ми маємо достатньо техніки – три сміттєвози, які вивозять контейнери; щотижня також збираємо по вулицях міста сміття тракторами.

Ще раз хочу наголосити, що велика справа – за контролем даного питання. Наші громадяни ще недостатньо совісні та виховані, якщо дозволяють собі викидати непотріб з дому, де їм заманеться. У цьому питанні допомагає контроль за допомогою камер відеоспостереження, яких у місті встановлено 30 штук. Порушники караються штрафами.

Залиште свій коментар