Як волонтери в Одесі збирають своїми силами FPV-дрони для військових

До спільноти волонтерського комʼюніті, яке власноруч збирає FPV-дрони для потреб ЗСУ, доєдналась ініціативна група розробників одеської ІТ-компанії. Завдяки всеукраїнському проєкту Social Drone UA – кожен може долучитись до війська збіркою дронів. Після проходження реєстрації та перевірки, інженери отримують інструкції та перелік необхідного комплектування із посиланням на сайти з найвигіднішими цінами. Вартість збірки одного FPV дрона близько 12,5 тисяч гривень, а батареї – до 3 тисяч.  Однак ціни можуть змінюватися відповідно до курсу та моделей комплектування.

Перед відправленням дрона на тестування, одеські волонтери перевіряють його згідно чеклісту,  аби мінімізувати відхилення від інструкцій, та в разі потенційних помилок – виправити їх. Також вони самостійно здійснюють прошивку дронів відповідно до готових конфігурацій, наданих спільнотою. Після збірки дрони відправляються на тестування команді Social Drone UA, а далі – військовим.

Крім цього, волонтери також долучилися до спільноти “Друк Армія”, більше дізнатись про яку можна за посиланням. Цей проєкт спрямований на забезпечення армії ресурсами, що виготовляються за допомогою 3D друку.  Таким чином, військові можуть розміщувати замовлення необхідних виробів (наприклад, лоудери, деталі для скидів, хвостики для бомб), які друкуватимуться на 3D принтерах. Одним з  таких замовлень було виготовлення 500-та лоудерів  для Херсонського напрямку.
Щодня одеські волонтери збільшують обсяги виробництва 3D деталей і дронів. Проте досі проблемою залишається недостатнє фінансування коштами. Аби підтримати таку ініціативу, відкрито постійний збір на комплектування та пластик для виробництва деталей.

Залиште свій коментар