Виплата пенсії через банківські установи

Діючим законодавством України пенсіонерам і одержувачам допомоги надано право самостійно обирати установу, яка буде здійснювати безпосередню виплату належних їм сум пенсій. З кожним роком все популярнішими стають банківські установи, які надають низку послуг і можливостей для людей похилого віку. Щорічно Пенсійний фонд України визначає перелік банків, яким надається право надавати послуги з виплати пенсій.

На території міста та району чотири банківських установи здійснюють операції з обслуговування поточних рахунків пенсіонерів з виплати пенсій: ПАТ “Державний ощадбанк України»”,“ПАТ Райффайзен Банк Аваль”ПАТ КБ “Приватбанк”ПАТ «Укргазбанк».

Багато пенсіонерів міста вже давно змогли оцінити переваги отримання пенсій через вкладні рахунки. Перш за все, це: отримання пенсій може здійснюватися за допомогою пластикових карток, які видаються пенсіонерам безкоштовно; вчасно одержувати пенсію, перебуваючи в будь-якій частині країни і в будь-який зручний час; можливість зняти з рахунку не всю пенсію, а тільки необхідну суму; можливість оформлення доручення на отримання коштів або можливість випуску додаткової картки для ваших родичів.

Багато банків надають додаткову картку безкоштовно. Крім того, пенсійна картка може стати не тільки інструментом для одержання пенсії, але й приносити додаткові надходження її власникові. Сама помітна з них це: нарахування відсотків на залишок вкладів. Якщо процентної ставки по пенсійній картці вам не досить, то ви маєте можливість оформити додатково депозитний рахунок з поповненням і під більш високі відсотки, а банк буде автоматично перераховувати на нього щомісячно встановлену вами суму. Так ви зможете, не відвідуючи банк, накопичувати кошти на депозиті.

Чекаючи пенсії, не обов’язково ходити щодня до банкомата, щоб перевірити залишок на рахунку. Досить підключити послугу СМС-Інформування – і при перерахуванні грошей на пенсійну картку ви одразу про це довідаєтеся: вам прийде повідомлення на особистий мобільний телефон. Така послуга доступна в більшості банків і обійдеться недорого. Деякі банки надають її безкоштовно, інші – за помірну плату.

Для пенсіонерів є можливість отримати і кредитну пластикову картку, з допомогою якої ви користуєтесь як особистими заощадженнями на карті, так і кредитними коштами банку: розраховуватись за товари і послуги в торгових мережах без комісії; знімати готівку як в Україні, так і за її межами; безкоштовно користуватися кредитними коштами до 55 днів. Також ви можете дати банку розпорядження регулярно робити платежі з вашого пенсійного рахунку, оплачуючи в такий спосіб комунальні та інші послуги.

Низка банків також пропонують знижки при розрахунках за допомогою пенсійної пластикової картки в магазинах – партнерах. Також через деякі банки можна поповнити рахунок мобільного телефону з вашої пенсійної картки, відправивши СМС певного змісту на короткий номер.

Перехід пенсіонерів на обслуговування в установах банків дає можливість значно заощаджувати кошти Пенсійного фонду для подальшого підвищення пенсій. Так, протягом 12 місяців 2017 року сума перерахувань на виплату пенсій та грошової допомоги через установи банків склала 130,95 млн грн. , що дало змогу заощадити кошти на виплату поштового збору за доставку пенсій у сумі 1,54 млн грн.

На закінчення зазначу: хоча пенсіонери в нашій країні не є найзабезпеченіші верстви населення, але для банків вони все-таки залишаються цінними клієнтами. У першу чергу тому, що рідко змінюють свої вподобання, у тому числі у виборі банку, не часто достроково розривають договори депозитів й найбільш схильні накопичувати кошти.

Анжела Мельник,

заступник начальника Роздільнянського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Одеської області.

 

Залиште свій коментар