Віктор Бакланов — один із трьох депутатів Одеської обласної ради, які отримали мандат довіри серед виборців частини Роздільнянського району. Ось уже чотири роки він відстоює інтереси громади у найвищому самоврядному органі краю. Під завісу року журналіст газети «Вперед» поцікавився у депутата про те, наскільки плідною була його робота з часу отримання депутатського мандату.
Зазвичай, кожен із нас озирається назад, аби проаналізувати, що доброго та корисного було зроблено. Вікторе Васильовичу, які проблеми із життя громадян Вашого округу вже вдалося розв’язати за час Вашої діяльності як депутата облради? Чи є результати, що надихають до подальшої роботи?
Звичайно. Я обраний депутатом від округу, до якого входять населені пункти Лиманської селищної, Кучурганської, Степанівської, Яковлівської, Марківської та Гаївської сільських рад. Які у будьяких інших громадах, тут не менше невирішених проблем та нагальних питань. На їх виявлення часу не витрачав, адже був добре обізнаний у ситуації на місцях, бо до цього обіймав посаду заступника голови Роздільнянської районної ради. На жаль, у перші роки каденції обласної ради VІІ скликання не виділялись значні кошти для розв’язання проблем округу. А починаючи з 2017 року, вдалося вибороти кошти з обласного бюджету на проведення капітального ремонту покрівлі Будинку офіцерів у смт Лиманське на суму майже 1,5 млн грн. Вже наступного року для заміни вікон та проведення внутрішніх ремонтних робіт у цьому ж приміщенні було виділено ще 1,3 млн грн. Не оминули увагою і Кучурганський Будинок культури, де головною проблемою теж був дах. Так, протягом 20182019 років на його капітальний ремонт було направлено кошти у сумі майже 1,5 млн грн. Також за клопотанням адміністрації та батьківського комітету Кучурганської ЗОШ ім. П.М. Каплуна мною було ініційовано виділення 820 тис. грн на заміну вікон на трьох поверхах у кабінетах початкових класів, а також 201 тис. грн на укладку тротуарної плитки у Лиманській ЗОШ
№ 1. Не залишилось поза увагою й клопотання керівництва ДНЗ “Ромашка”, де була проведена заміна дверей на якісні, металеві.
Коли відчуваєш, що результат твоєї діяльності приносить плоди, надихаєшся на нові справи та діяння. Тому попереду ще багато планів, серед яких, зокрема: полагодження даху у ДНЗ «Сонячна ґронка» (с. Кучурган), ремонт спортивної зали у Кучурганській ЗОШ ім. П.М. Каплуна, заміна вікон у Яковлівській ЗОШ, оновлення системи опалення у Степанівському МНВК, придбання стільців у Лиманський Будинок офіцерів тощо.
Вікторе Васильовичу, напевне, доволі часто до Вас звертаються люди і з особистими проблемами?
Двічі на місяць проводжу особистий прийом громадян на базі депутатської приймальної. Спілкуючись з людьми, можу сказати, що ніхто не вимагає чогось надзвичайного. Громадян турбують прості життєві питання: дороги, освітлення вулиць, благоустрій територій тощо. Ці прості питання з огляду на різні причини буває не легко розв’язати, але ми спільно з депутатами та місцевою владою над цим працюємо.
Водночас велика частина звернень дійсно є особистого характеру. Зрештою, в облраді затверджена комплексна програма соціальної підтримки населення на 20182020 роки, в рамках якої надається допомога тим, хто її потребує. Загалом, за час депутатства до мене звернулося понад 70 осіб, не лише мого округу. Це важкохворі люди та малозабезпечені верстви населення. 47 з них отримали матеріальну допомогу, залежно від потреб та ситуації.
Чи відчуваєте підтримку з боку колег по депутатському корпусу?
Авжеж, ми тісно співпрацюємо із депутатами. І, незважаючи на приналежність до того чи іншого округу, чимало питань вирішуємо спільно та допомагаємо один одному. Користуючись нагодою, хочу подякувати своєму колезі Віталію Саутьонкову, який вже багато років не лише переймається проблемами Роздільнянського району, а й всебічно сприяє їх розв’язанню. Також налагоджений зв’язок та співпраця із Владиславом Фініком, обраним від іншого округу Роздільнянського району, але чимало проблем є спільними. Не менш відчутною є й підтримка інших депутатів по корпусу, за що їм вдячний. Окремо хочу відзначити роботу керівництва та депутатського корпусу райради, місцевих голів, у співпраці з якими вдалося покращити стан низки соціальнозначущих об’єктів та втілити в життя чимало задумів.
Сьогодні в Україні втілюється чимало реформ, серед яких децентралізація. Ваше ставлення до неї?
Об’єднання громад та їхня фінансова незалежність вкрай необхідні для України кроки. Водночас об’єднання громад має відбуватись виключно за згодою цих громад та в їхніх інтересах, спільним рішенням. Це один із елементів реформи місцевого самоврядування, проте не панацея. Потрібен комплексний підхід. Адже децентралізація полягає у підвищенні ролі місцевого самоврядування шляхом перерозподілу повноважень та фінансових ресурсів між центральними органами влади та органами місцевого самоврядування за принципом формування бюджету «знизу вгору». Коли говоримо про об’єднання громад, має йтися про якісну співпрацю на рівні локальних громад, об’єднаних не в ієрархічну непрозору та роздуту структуру, а в горизонтальну мережу рівноправного партнерства.
А якщо говорити про субрегіональний рівень – наразі активно займаюсь просуванням ініційованої заступником голови райради Сергієм Криловим пропозиції щодо необхідності створення п’ятого, Роздільнянського району в межах Одеської області, з центром у м. Роздільна. В такому випадку до Роздільнянського об’єднаного району входитимуть: Іванівський, Березівський, Миколаївський, Захарівський, Ширяївський та Роздільнянський райони. Серед аргументів доцільності створення п’ятого району територія є компактною, географічно цілісною та нерозривною, а чисельність постійного населення становить не менше
150 тисяч осіб. А найголовніше, таким чином вдасться зберегти інфраструктуру та відповідний статус. Наразі тривають обговорення на всіх рівнях, питання поки що залишається відкритим.
А щодо земельної реформи, яка Ваша позиція?
26 листопада на позачерговій сесії Одеської обласної ради депутати вдруге підтримали звернення до Парламенту, Уряду та Президента України щодо недопущення передчасного зняття мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Я теж голосував та повністю розділяю цю думку. Тим паче й люди мого округу проти продажу землі. Адже, перш ніж приймати такі доленосні дії, треба чітко зважати усі можливі ризики.
Вже більше року Ви обіймаєте посаду директора КП «Роздільнатеплокомуненерго». Як поєднуєте її з повноваженнями депутата?
Так, дійсно, посада, яку сьогодні обіймаю, потребує чимало часу та відповідальності. З іншого боку, вона допомагає налагоджувати зв’язок із населенням, виявляти нагальні питання сьогодення.
І на завершення, що Ви хотіли б побажати своїм колегам з нагоди Дня місцевого самоврядування?
Депутати обласної ради – це представники громади, і головним їх завданням є створення передумов для предметної допомоги у розв’язанні певних проблем розвитку територій. Зважаючи на вирій реформ, в якому сьогодні живе країна, бажаю кожному гідно пройти через них, залишаючись відданими своїм позиціям, відстоюючи інтереси громади свого округу.
Дякую за розмову. Вас теж вітаю зі святом!
Наталія БУКОВСЬКА