Відродження діяльності громадської організації

СОНЯЧНОГО ранку, який радував усіх роздільнянців у суботу, 27 листопада, у приміщенні Роздільнянської міської ради зібралися місцеві герої, учасники антитерористичної операції ( АТО ) т а операції об’єднаних сил (ООС).    Головною метою  зборів було відродження діяльності створеної ще у 2015 році громадської організації «Ветерани АТО Роздільнянщини». А ще у присутніх була можливість поставити низку питань щодо соціального захисту військовослужбовців та учасників бойових дій в зоні АТО та ООС. З цією метою на зустріч були запрошені начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Знахарук, начальник відділу соціальної політики міської ради Наталія Єлізарова, заступник директора Роздільнянського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги Роман Непочатов, начальник відділу молоді та спорту міської ради Тетяна Шайдук. Участь у зборах також взяли міський голова Валерій Шовкалюк та заступник голови райдержадміністрації Наталія Шличок.

Першочергово слово мав заступник військового комісара – начальник відділення з рекрутингу та комплектування Роздільнянського районного територіального центру соціальної підтримки Євген Чумаченко. Євген Борисович окреслив основні пункти статуту громадської організації та наголосив на необхідності переобрати голову, секретаря, членів правління та намітити план діяльності на найближчу перспективу.

Перш ніж приступити до розгляду організаційних питань, присутні обговорили нагальні питання щодо соціального захисту учасників АТО та ООС. Під час свого виступу Лариса Знахарук озвучила, які саме послуги надає управління соцзахисту, зокрема: оформлення заявок на санатарно-курортне лікування, психологічну реабілітацію, заохочення з нагоди Дня Перемоги. Лариса Вікторівна закликала присутніх скористатися можливостями провести безкоштовне лікування та реабілітацію, на що виділяються державні кошти.

Наталія Єлізарова відзначила, ща у Роздільнянській ТГ затверджена та працює програма «Милосердя в дії», в рамках якої передбачено щорічну одноразову допомогу учасникам АТО та ООС у розмірі 2 тис. грн. І вже багато хто її отримав. А от присутні на засіданні учасники АТО та ООС Лиманської ТГ, яких, до речі, більше за всіх інших, висловили своє обурення, що такої програми у селищній раді не прийнято. Тому клопотатимуть перед керівництвом громади щодо необхідності її розробки та затвердження. Крім того, Наталія Анатоліївна зазначила, що є можливість відправити дітей учасників антитерористичної операції та операції об’єднаних сил на оздоровлення у дитячі табори України.

Про послуги , як і військові можуть отримати у центрі надання безоплатної вторинної правової допомоги , доповів Роман Непочатов. Це, зокрема: консультації з юридичних, земельних та інших питань, представництво в судах тощо. А Тетяна Шайдук закликала учасників організації до співпраці з Молодіжною радою для проведення спільних заходів з метою національнопатріотичного виховання учнівської молоді. Також Тетяна Степанівна зауважила, що при Роздільнянській ТГ затверджена та працює програма розвитку фізичної культури та спорту, серед заходів якої для учасників АТО та ООС передбачені безкоштовні абонементи у спортивний клуб «Атлетик», та закликала скористатися такою можливістю. Окрім поточних питань соціального захисту, присутні обговорили й питання щодо виділення земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства (до 2 га), наголосили на необхідності в найкоротші терміни розробити та подати на розгляд місцевих рад програми підтримки учасників АТО та ООС, а також звернулись до Валерія Шовкалюка щодо необхідності виділення окремого приміщення для офісу організації.

Приступивши  до організаційних питань, першочергово обрали голову громадської організації «Ветерани АТО Роздільнянщини», яким став Євген Чумаченко. Присутні одностайно його підтримали та висловили надію, що організація оновить свою діяльність та буде більш активною у вирішенні нагальних питань військовослужбовців. Секретарем обрали Олену Брагу, до речі, єдину жінкувійськовослужбовця, яка була присутня на зборах. До ради організації увійшли: Віктор Куделін, Олександр Фісун , Станіслав Рожка, Іван Токарський, Сергій Полторак. Зазначимо, що загальна кількість учасників бойових дій зони АТО та ООС у Роздільнянській, Лиманській та Степанівській громадах налічує 330 осіб, однак не всі є членами організації. Тому новообраний голова закликав військовослужбовців долучатися до її лав, аби гідно виступати єдиною силою під час вирішення нагальних питань.

Підсумував зустріч голова Го «Громада Роздільнянщини» Володимир Василенко, який розповів про роботу організації та заходи, які нею проводяться, з метою національнопатріотичного виховання молоді. Володимир Миколайович закликав військових брати активну участь у них, проводити зустрічі з учнівською молоддю тощо. А також наголосив на необхідності  відновлення роботи військових таборів на теренах району та висловив надію на підтримку в цьому питанні з боку членів організації.

Проведений захід був корисним та насиченим, а це вселяє надію, що громадська організація «Ветерани АТО Роздільнянщини» запрацює з новою силою.

Наталія БУКОВСЬКА

 

Залиште свій коментар