В Україні посилено покарання за «дрібні» злочини

За будь-які крадіжки, починаючи з 07.03.2022, особам загрожує позбавлення волі від 5 до 8 років.
Інформуємо, що у березні поточного року внесено зміни до Кримінального Кодексу України щодо посилення відповідальності за злочини за статтями 185, 186, 187, 189, 191 КК України вчинені в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Це основні майнові злочини, які становлять значну частину всієї кримінальної статистики як в Україні так і на території Роздільнянського району Одеської області – крадіжка, грабіж, розбій, вимагання, а також розтрата і заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем.
Так, звичайна дрібна крадіжка (частина 1 ст. 185 КК України) до внесення змін вважалася не злочином, а кримінальним проступком, і за неї було передбачено покарання від штрафу до обмеження волі терміном до 5 років.
Нині крадіжка, вчинена в умовах воєнного або надзвичайного стану, є кваліфікованим складом злочину. Вчинення крадіжки в умовах воєнного стану одразу кваліфікується за частиною 4 ст. 185 КК, за що передбачено покарання – позбавлення волі від 5 до 8 років.
Аналогічні зміни передбачені й за грабіж, розбій, вимагання, а також розтрату й заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем (корупційний злочин), які вчинені в умовах воєнного або надзвичайного стану.
Всі ці злочини кваліфікуються одразу за частиною 4 відповідної статті 186, 187, 189 та 191 КК України.
Наголошуємо на суворому дотриманні законодавства, неприпустимості порушень закону, тим більше в особливо складний період.

Роздільнянська Окружна прокуратура Одеської області

Залиште свій коментар