В Україні гостро не вистачає водіїв громадського транспорту: перевізники б’ють тривогу

Майже через два роки від повномасштабного російського вторгнення та загальної мобілізації в Україні постала гостра проблема з кадрами у транспортній галузі. Деякі роботодавці не встигають наймати нових працівників на зміну мобілізованих, оскільки тих “перехоплюють” працівники ТЦК. Про це йдеться у матеріалі ЦТС.

Так, передусім проблема стосується дефіциту водіїв.

“Законодавство передбачає бронювання водіїв громадського транспорту (50% від штату), однак процедура бронювання складна й надто тривала, що робить її майже неможливою на практиці. Через це загострюється проблема нестачі водіїв, оскільки їх призивають до лав ЗСУ, а на заміну їм немає достатньої кількості нових кандидатів”, – йдеться у публікації Асоціації.

В Одесі також є потреба у водіях міського громадського транспорту. Про це повідомили у міськраді. Особливо не вистачає водіїв великогабаритних автобусів, подарованих місту німецькими партнерами.

Під мобілізацію попали майже 100 співробітники комунального підприємства «Одеськміськелектротранс». Зокрема це водії, електрики, слюсарі та маляри. Найбільша потреба, за словами  в.о. директора КП «Одеськміськелектротранс» Миколи Литовчука, наразі є у водіях тролейбусів та трамваїв, тому на підприємстві запрошують на роботу не тільки чоловіків, а й жінок.

Проте складність оновлення штату водіїв полягає у тому, що перед виходом на маршрути, співробітники мають закінчити профільний учбовий комбінат, і тільки після цього зможуть працювати за спеціальністю. А на це потрібен час.

Дехто з жінок-водійок тролейбусів та трамваїв вже висловили бажання довчитись та отримати необхідну водійську категорію і пересісти за кермо великих автобусів.

Телефони для довідок: 050-309-42-45, 048-717-54-77.

Джерело: Укернет

Залиште свій коментар