В Україні через посилення мобілізації знизився попит на бензин та автогаз

В Україні через посилення мобілізації попит на паливо, зокрема на автогаз, у березні 2024 року залишається на рівні лютого. Про це  розповів Михайло Шубан, який очолює систему торгівлі скрапленим газом Sinopec.

За його словами, українці через посилення мобілізації стали рідше їздити на своїх автомобілях. Це позначається на продажу палива. Попит на паливо зараз, у березні 2024 року, такий самий, як і в лютому. А у лютому, як відомо, у нашій країні завжди “мертвий сезон” на роздрібному паливному ринку.

Михайло Шубан вважає, що у другій половині березня українські АЗС можуть підняти ціни на автогаз приблизно на 1,5 грн за один літр. Незважаючи на поганий попит, собівартість палива зростає. У свою чергу власник компанії GT Group Владислав Колодяжний вважає, що автогаз навряд чи досягне позначки 30 грн за літр.

Тим часом, в Україні наразі середня вартість автогазу становить 27,90 грн за літр. Найдорожче він стоїть в областях, де йдуть активні бойові дії проти російських окупантів. Так, на Донеччині середня ціна автогазу становить 54,48 грн за літр.

В Україні через посилення мобілізації знизився попит на бензин та автогаз

Трохи неприємно вражають Чернігівська та Чернівецька області. Там заправити автомобіль із ГБО можна в середньому за 53,73 грн за літр та за 53,62 грн за літр відповідно.

Де найдешевше в Україні зараз можна заправити автомобіль із ГБО? У Закарпатській області. Там автогаз у середньому коштує 51,33 грн за літр.

Раніше повідомлялося, що в Україні планують збільшити акцизи на бензин, дизельне паливо та автогаз. Відповідний законопроєкт розробляє Міністерство фінансів. Акциз на автогаз хочуть збільшити до 125 євро за 1000 літрів, як у Євросоюзі. Акциз на бензин планують збільшити до 359 євро за 1000 літрів, а на дизельне паливо – до 330 євро за 1000 літрів.

Джерело: auto.today.ua

Залиште свій коментар