В Ізмаїлі розпочато заходи із розгортання загону Морської охорони

Вже призначений командир загону – капітан 1 рангу Олег Шикша. Досвідчений офіцер, який пройшов всі щаблі командирського зростання: був і викладачем у навчальному центрі, і командиром корабля Морської охорони, командував дивізіоном кораблів та катерів. В 2015-2017 роках Олег Шикша керував штабом Маріупольського загону морської охорони в зоні проведення антитерористичної операції.

  Корабельно-катерний склад Ізмаїльського загону Морської охорони складатиметься з бойових одиниць різних проектів, що максимально ефективно забезпечуватимуть виконання завдань з охорони державного кордону на річковій ділянці та в частині Чорного моря, які входитимуть у зону відповідальності загону.

При комплектуванні екіпажів кораблів та катерів новоствореного загону перевага надається морським прикордонникам, які мають досвід патрулювання річкової ділянки, знають особливості навігації основної водної артерії Європи – Дунаю – та окремих районів Чорного моря.

Розгортання загону Морської охорони на Дунаї – це відродження традицій. Нагадаємо, що у лютому 1996 року на базі бригади річкових кораблів ВМС Збройних Сил України була сформована Ізмаїльська окрема бригада прикордонних сторожових кораблів (БРСКР). Незважаючи на скрутні економічні умови, кораблі та катери щодня виконували завдання з охорони державного кордону України на Дунаї – від стику кордонів трьох держав (України, Молдови та Румунії) до виходу в Чорне море. Вже за 3 роки Ізмаїльська бригада була визнана кращою на той час серед морських з’єднань Прикордонних військ України і нагороджена Перехідним прапором Одеської обласної адміністрації.

На початку 2000-их Ізмаїльська БРСКР була розформована. Її кораблі та катери увійшли до складу Одеського загону Морської охорони. Потім, враховуючи особливості та специфіку охорони південних рубежів України на річці Дунай, був створений Ізмаїльський загін Морської охорони, який існував до 2011 року. В рамках однієї з реформ служби Ізмаїльський загін Морської охорони був розформований. І вже у 2019 році Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням утворив Ізмаїльський загін морської охорони Державної прикордонної служби України.

Наразі, впроваджуючи програму розвитку Морської охорони, з метою підвищення безпеки у кризовому регіоні та забезпечення комплексного захисту критичної морської і річкової інфраструктури, прикордонники органічно і ефективно долучаються до загальноєвропейської системи охорони морських кордонів. Придунав’я – історично прикордонний край. Повага і авторитет охоронців кордону тут беззаперечні.

Завдяки тісній співпраці з органами влади, підприємствами регіону, зосередженій роботі усього персоналу Регіонального управління Морської охорони, новостворений Ізмаїльський загін морської охорони розпочне повноцінно функціонувати вже найближчим часом.

ВІДДІЛ ПО РОБОТІ ІЗ ЗМІ

АДМІНІСТРАЦІЇ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ

 

Залиште свій коментар