Уважно! Інформація, яка віруситься чатами, проте її слід сприймати критично.

 

Звісно, усі з нас хочуть допомогти Охматдиту. Проте це не привід поширювати неперевірену, неправдиву або неактуальну інформацію.

Перше. Стосовно крові конкретної групи для Охматдиту. Наразі інформація, яка несеться чатами, не актуальна. Вчора о 16:00 Охматдит припинив прийом крові. Дітям зараз надають допомогу у різних лікарнях і критичної потреби немає. Це нам підтвердили також в організації Донор.UA. Номер телефону, вказаний у повідомленні, що несеться чатами, зараз поза зоною досяжності. Будь ласка, перед тим, як пересилаєте якесь повідомлення, не полінуйтеся подзвонити за вказаним номером, щоб зрозуміти, чи інформація актуальна.

Друге. Критичної потреби у одязі, ліках та інших матеріалах теж немає. Так, кошти треба. Їх можна переказувати через ті фонди, яким ви довіряєте або ми рекомендуємо робити це напряму Благодійному фонду Охматдиту

Третє. Отруєна вода біля Охматдиту. Наразі ні спростувати ні підтвердити цю інформацію не можемо. Тому коротко розкажемо, що і до чого.

Про те, що до Охматдиту привезли отруєну воду повідомила ще ввечері 8 липня волонтерка Катерина Терехова. Йдеться про один пак негазованої питної води. За словами пані Катерини, отруїлося водою 6 людей. Волонтерка повідомила, що етикетка на пляшці води імітує етикетку з води з Ашану, проте відрізняються кольори. Ашан, у свою чергу повідомив: «Від мережі Auchan Україна не було доставки води даного типу до лікарні, тож походження цих пляшок, що імітують наш бренд встановлюється відповідними органами. Ми будемо сприяти встановленню дійсних обставин ситуації, перебуваємо на звʼязку із постраждалою стороною та надамо усю необхідну інформацію за запитом».
9 липня Нацполіція Києва, а також Центр громадського здоровʼя повідомляли, що до поліції та до лікарень не надходило жодних повідомлень чи заяв щодо отруєння водою (станом на 11:00). Волонтерка вчора ввечері опублікувала інформацію, що подала заяву до поліції і наразі зареєстровано кримінальне провадження за номером 12024100100002879 у Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Слідкуємо за розвитком подій і повідомлятимемо вам.

Центр Громадського Здоровʼя звертає увагу, що не слід зберігати воду на сонці: сонячні промені можуть нагрівати пластикові пляшки, що сприяє виділенню шкідливих хімічних речовин у воду. Зберігати воду потрібно в прохолодному, темному місці.

Четверте. Про отруєну воду «Saint Spring» або «Святой источник», яку нібито завезли на передову або у лікарні як гуманітарну допомогу. Жодного підтвердження того, що ця вода дійсно завезена на територію України – нема. Ми переконані у тому, що це московитський вкид, адже виробник води «Святой источник» – Кострома, рф. Такої води в Україні у жодному із супермаркетів чи онлайн-магазині ми не знайшли. Усі пропозиції – яндекс та російські сайти. У будь-якому разі, звертайте увагу на виробника продукції, яку споживаєте. Зараз дуже багато ворожих видів.

Пишіть у коментарі, які ще вкиди щодо Охматдиту або інших тем несуться у чатах.

Залиште свій коментар