Україна переходить на зимовий час 2023

Коли переводять годинник на зимовий час

Перехід на зимовий час 2023 року проводиться, як і щороку, в останню неділю жовтня. У 2023 році це 29 жовтня о 4:00. Стрілки годинника переводять за традицією у вихідний день, щоб у працюючих людей був день на адаптацію.

Куди переводити годинник на зимовий час

Перехід на зимовий час передбачає переведення стрілок годинника на 1 годину назад. Тобто о 4:00 годинник потрібно буде перевести на 3:00. Це означає, що вранці 29 жовтня ми спатимемо на 1 годину довше.

Сучасна техніка (комп’ютери та смартфони) переходять на новий час автоматично, але кнопкові телефони та механічний годинник потрібно буде переводити вручну. У розкладі транспорту час відбуття та прибуття буде вказано з урахуванням переведення годинника

Перехід на зимовий час і літній час – за і проти

Перший переведення стрілок годинника на 1 годину назад вдумали взимку у Великій Британії в 1908 році. Економісти вважали, що це допоможе заощаджувати електроенергію. У США перехід на літній та зимовий час запровадили в 1918 році, а невдовзі практика поширилася Європою, Австралією та Близьким Сходом.

В Україні переведення годинників проводиться усі роки незалежності. При цьому зимовий час вважається природним. Щодо переведення стрілок є різні думки. Прихильники впевнені, що такий перехід економить електроенергію та енергоносії. Противники вважають, що це призводить до порушення біоритмів людини і погіршення здоров’я.

Вчені вважають, що переведення годинника дійсно порушує природні біоритми людини і є великим стресом для організму. Після переходу на новий час нам потрібно звикати засинати та прокидатися за новим часом.

Крім цього, переведення годинників небезпечне тому, що:

  • підвищується захворюваність організму;
  • зростає ризик інфарктів, гіпертонічних кризів; збільшується кількість викликів швидкої до сердечників;
  • збільшується кількість ДТП;
  • зростає кількість спроб суїцидів.

Позначається переведення стрілок і на дітях та школярах. Хоча, звісно, перехід на зимовий час, який вважається правильним, менш болючий, ніж на літній.

Залиште свій коментар