У вересні російські нацисти запустили по Україні рекордну кількість дронів-камікадзе

Понад п’ятсот безпілотників Shahed-136 випустили російські окупанти по території України протягом вересня.

Це рекордна кількість за увесь час повномасштабної війни, повідомляє Defense Express, що спеціалізується на збройовій тематиці.

У вересні ворог використав рекордну кількість "Шахедів" / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, facebook.com/GeneralStaff.ua

Так, у травні росіяни використали 413 дронів, у липні — 246, у червні -197, а в серпні — 167.

У вересні ворог випустив 503 «шахіди». 78,7% із них збили наші сили ППО. Максимальна пауза між ударами становила лише два дні.

«Попри таку масованість, важливу роль відіграє те, що вони для ворога відносно дешеві. Звісно, невідомо, за яким конкретним цінником рф закуповує іранські літако-снаряди, але їхня собівартість оцінюється від 20 до 40 тисяч доларів. У цьому випадку вереснева кількість «шахідів» умовно обійшлася Кремлю від 10-20 млн доларів, якщо він їх отримував за собівартістю», — зазначає видання.

Якщо ж умовно навіть підняти закупівельну ціну Shahed-136 для РФ до 100 тисяч доларів за один літако-снаряд, то мова йде про 50 млн доларів на таку кількість засобів далекобійного ураження. Боротися з якими складно та потребує використання максимально дешевих засобів, що звісно впливає на ефективність”, – зазначає видання.

Для прикладу, одна зенітна ракета AIM-120 для комплексу NASAMS коштує 1,3 мільони доларів. Якби Україна збивала “Шахеди” виключно цими ракетами, то у вересні ми б витратили ракет на 654 мільони доларів та й то за умови “один дрон – одна ракета”.

І це звісно вже давно порахували у Москві й вочевидь будуть масштабувати такі удари, використовувати тактику з концентрації великої кількості Shahed-136 у одному залпі та постійним зміненням вектору ударів”, – кажуть автори публікації.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар