У с. Кам’янка рятувальники ліквідували пожежу сухої трави, а у м. Роздільна загорання господарчої будівлі

Щодня через недбале та легковажне поводження людей з вогнем на території Роздільнянського району продовжує горіти сухостій. Так, 4 квітня 2020 року роздільнянські рятувальники здійснили два виїзди на ліквідацію пожеж – сухої трави та господарчої будівлі. По одній пожежі виникло на територіях –  Кам’янської сільської (200 м²) та Роздільнянської міської (6 м²) рад.

4 квітня 2020 року о 14:32 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) №32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у с. Кам’янка горить суха трава.

На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 5 чоловік особового складу та 1 одиниці пожежно-рятувальної техніки. 26 хвилин знадобилося роздільнянським пожежним, щоб ліквідувати загорання сухої трави на відкритій території площі на площі 200 м².

І цього ж дня, о 23:33 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у районному центрі на вул. Київська горить господарча будівля.

На місце виклику було направлено пожежно-рятувальне відділення ДПРЧ №32 м. Роздільна у складі 5 чоловік особового складу та 1 одиниці техніки. За 42 хвилини рятувальники ліквідували пожежу. Вогонь знищив стіни та дах господарчої будівлі  на загальній площі 6 м². Причина пожежі – встановлюється.

Загиблих та постраждалих в обидвох пожежах – немає.

Загалом, від початку 2020 року на території Роздільнянського району виникла 56 пожеж, вогонь та дим забрав життя двох людей. Тим часом, щодня триває боротьба роздільнянських рятувальників з вогняною стихією, і вона у великій мірі залежить від сумління та відповідальності наших громадян, як вони будуть дотримуватися правил пожежної безпеки.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре закликають громадян, суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть очерет, суху траву та чагарники, не кидайте недопалки і сірники в очерет та суху траву. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте, дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки. Навмисне спалювання очерету, сухої трави та чагарників категорично забороняється законодавством України. Спалювання сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно статті 245 Кримінального кодексу України та караються позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тважкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

                                                             Сергій ШМОРГАЛ,

                                                   Роздільнянський міськрайонний відділ 

                                                   ГУ ДСНС України в Одеській області

Залиште свій коментар