Зранку 21 листопада у Роздільній відбувся мітинг з нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи
Громадськість Роздільнянщини з національними прапорами зібралася біля пам’ятника Тарасу Шевченку, щоб покласти квіти та віддати данину пам’яті тим, хто виборював і продовжує виборювати свободу та незалежність нашої держави. Державний Гімн Україні та слова звернення від керівництва району та міста лунали на площі біля пам’ятника Великому Кобзареві. Хвилиною мовчання вшанували загиблих на Майдані та тих, хто віддав своє життя, боронячи кордони України в російсько-українській війні.
Революція Гідності докорінно змінила наше бачення, розуміння нашого цивілізаційного вибору. Суспільство чітко показало, що стоїть на європейських цінностях. Сьогодні ми продовжуємо виборювати і гідність своєї нації, і свободу для неї.
День Гідності та Свободи ми відзначаємо в умовах повномасштабного вторгнення російських окупантів. Століттями український народ боровся і доводив, що ніхто не позбавить нас свободи та незалежності. На превеликий жаль, ціною крові… Український народ вистояв у двох революціях, переможемо й сьогодні, тільки цього разу назавжди! А Герої, які поклали свої життя за краще майбутнє українського народу, вічно житимуть у нашій пам’яті та пам’яті наступних поколінь… Вічна слава усім полеглим!
Історична довідка
21 листопада 2013 року на Майдані Незалежності у Києві розпочалася акція протесту проти рішення Кабінету Міністрів України призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Спочатку зібралося декілька сотень, а вже 24 листопада – понад сто тисяч прихильників євроінтеграції.
Після того, як 29 листопада на Євромайдані відбувся мітинг із закликом до відставки уряду та дострокових парламентських виборів, влада застосувала силу. 30 листопада вночі відбувся кривавий розгін майданівців. Стало зрозуміло, що країна рухається до авторитаризму, засадничі принципи якого відчуло на собі українське суспільство: зневага до прав людини, корупція, свавілля правоохоронних органів, репресії проти незгодних. Протести перетворилися з проєвропейських на антиурядові та стали значно масштабнішими.
18-20 лютого – в найтрагічніші дні Революції – сталися сутички в центрі Києва, підпалено Будинок профспілок, снайпери вбили понад 70 євромайданівців, які стали Героями Небесної сотні.
Вночі на 22 лютого тодішній президент Янукович втік з України. Відбулися позачергові президентські вибори, які засвідчили європейський вектор орієнтації. Україна вдруге отримала шанс для цивілізаційного вибору, демократії, очищення від впливу тоталітарного, людиноненависницького комуністичного минулого.
13 листопада 2014 року Президент України підписав Указ «Про День Гідності та Свободи». Метою запровадження пам’ятної дати є утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, національних інтересів держави та її європейського вибору.