У Держприкордонслужбу прибуло ще 15 автомобілів медичної допомоги від Нідерландів

В Україну доставили три модульні польові госпіталі Role 2 (на 9 вантажівках та 6 причепах) а також 6 автомобілів медичної евакуації Toyota Land Cruiser.

Майно та техніку медичного призначення за підтримки Уряду Нідерландів передала Державній прикордонній службі України нідерландська компанія-виробник «Hospitainer».

Варто наголосити, що партнери постійно вдосконалюють комплектацію мобільних комплексів медичної підтримки, зважаючи на реальні умови їх використання. Надані цього разу модулі мобільних шпиталів (Роль 2 Е (розширена) на 36 госпітальних ліжок) більше пристосовані для використання у холону пору року, мають розширені можливості для розташування медичного персоналу та пацієнтів.

«Це медичне обладнання спеціального призначення має розширені функції, а саме – збільшення кількості ліжок. Також, важливою технічною складовою є включення в це обладнання нових кондиціонерів, які мають активний спосіб вентиляції, в попередніх моделях такого не було. Крім того, новим і важливим елементом є блок для медичного персоналу. І ще, вдосконалений мобільний госпіталь можна використовувати як стабілізаційний пункт, що є вкрай важливим в наданні медичної допомоги для збереження золотої години життя пацієнта», – зазначає начальник поліклініки одного з госпіталів Держприкордонслужби Дмитро Лайтан.

Варто наголосити, що окрім цієї допомоги, з липня 2023 року від Уряду Нідерландів та компанії «Hospitainer», за міжурядовою програмою підтримки Сил оборони України в частині посилення лікувально-евакуаційного забезпечення, через Міністерство оборони Королівства Нідерланди (за сприянням Посольства країни), Держприкордонслужба України отримала 18 автомобілів Toyota Land Cruiser, 10 модульних польових госпіталів Role 1, 5 модульних польових госпіталів Role 2, 5 рефрижераторних автомобілів, 1 стоматологічний модуль та майже 90 кубометрів медичних витратних матеріалів.

«Цього разу ми поставили три покращених модульних польових госпіталів Role 2, зокрема додали більше ліжок та намет для побуту особового складу. Також даний Role включає систему водопостачання, зокрема душ. Ми вдосконалили шлюзи, тобто переходи між наметами стали більш надійні та витривалі. Крім цього, в цих модулях система водопостачання адаптована до зимового періоду», – акцентував представник компанії «Hospitainer» Бар-Джоп Круйсен.

Бар додав, що Уряд Нідерландів продовжує підтримувати Україну, адже нідерландці відчувають спорідненість з українським народом.

«Ми дуже щасливі поділитися з вами своїм досвідом, і звичайно ми приїжджаємо в Україну для підтримки, але також ми у вас багато чому вчимося і маємо надію, що наша співпраця буде й надалі продовжуватися», – зазначив представник товариства госпітальєрів Нідерландів.

Дякуємо друзям з Нідерландів за підтримку!

* Role 1 та Role 2 – спроможності надання допомоги на етапах медичної евакуації за стандартами НАТО.

Джерело: Пресслужба державної прикордонної служби України

Залиште свій коментар