Трійця: коли і як відзначається, чи буде вихідний в Україні

ТРІЙЦЯ – одне з найважливіших церковних свят , яке відзначається через 50 днів після Великодня.

У православ’ї існує 12 головних свят, Трійця – одне з них. Цього дня християни відзначають зішестя Святого Духа на землі, яке передбачав Ісус. Ця подія довела триєдність Бога – Отця, Сина та Святого Духа. Відзначається свято через 50 днів після Великодня та завжди випадає на неділю.

Трійця є державним святом та щорічно дарує нам додатковий день відпочинку у понеділок після свята. 2022 року вихідного на Трійцю не буде, оскільки йде війна і діє воєнний стан.

Фіксованої дати у торжества немає. Щороку християни рахують 50 днів від свята Світлого Великодня. У 2022-му році Великдень відзначають 24 квітня. Відраховуємо 50 днів, отримуємо 12 червня – День Святої Трійці.

Католицький варіант свята не збігається з Великоднем. Віруючі західного обряду відзначили Трійцю 5 червня.

Згідно з переказами, ініціаторами торжества стали апостоли Христа – його учні. Вони сказали, що необхідно залишити в історії пам’ять про те, як Святий Дух зійшов на землю. Після цієї події апостоли знайшли дар цілительства і передбачення. Також вони заговорили на декількох мовах, щоб нести Слово Боже по світу.

Після цього учні Христа вирушили по світу з проповідями про те, як постраждав Учитель за гріхи людські.

Офіційно встановили Трійцю в 381 році під час скликання II Вселенського Собору. Наші предки стали відзначати це свято після того, як відбулося хрещення Русі.

П’ятидесятниця, як і будь-яке інше релігійне свято, завжди супроводжується службою в храмі. Вона включає в себе Божественну літургію і Велику вечірню.

У цей день прийнято прикрашати будинки зеленню, а в храмі освячувати гілочки берези, потім поставивши їх у себе вдома. Береза – головний атрибут Трійці, це дерево уособлює силу Святого Духа.

Ще одна традиція – влаштовувати гучні застілля, запрошуючи родичів, друзів і сусідів. Трійця не потрапляє ні в один пост, тому можна сміливо радувати себе апетитними ласощами. Головна страва свята – коровай.

У селах також проходять народні гуляння: люди водять хороводи, співають пісні і танцюють. Молодь на Трійцю сватається, бо вірить у прикмету: якщо попросити руки на П’ятидесятницю, а побратися на Покров, то довге і щасливе сімейне життя забезпечене.

За два дні до Трійці необхідно провести генеральне прибирання будинку, адже на саме церковне свято будь-що робити суворо заборонено. У суботу перед Трійцею прийнято їздити на кладовища і поминати покійних.

 УНІАН

Залиште свій коментар