СВІТЛО У ТЕМРЯВІ: майстер-клас з виготовлення «тернопільської свічки»

Продовжуємо цикл публікацій під рубрикою: «Світло у темряві: як дешево освітити приміщення і не тільки». У попередньому матеріалі ми надали покроковий майстер-клас з виготовлення «окопної» та «вічної» свічок від волонтерки, вчительки праці Роздільнянського ліцею №1 Олени Сівак. На цей раз пропонуємо вашій увазі покроковий майстер-клас з виготовлення «тернопільської свічки».

«Тернопільська свічка» – найпростіша альтернатива ліхтарику

Всі ліхтарики вийшли з ладу, а новий коштує занадто дорого? Є вихід із ситуації – «тернопільська свічка». ЇЇ розробив тернопільський винахідник Олександр, звідки і назва. Для багатьох вона вже стала гідною альтернативою освітлення у режимі економії електроенергії.

 

Цей дуже простий, але оригінальний та надзвичайно корисний у наших реаліях лайфхак сподобався та викликав зацікавленість у багатьох людей. За рекомендацією щодо створення «тернопільської свічки» ми звернулись до роздільнянця Володимира Здіховського, який полюбляє робити власноруч різні пристрої.

 

Нам знадобляться:

  1. 2 пальчикові батарейки (на 1,5 В);
  2. 1 світлодіод (3 В);
  3. два дроти із зачищеними кінцями;
  4. ізоляційна стрічка;
  5. вимикач;
  6. паяльник.

Процес створення:

  1. Беремо дві батарейки. Поєднуємо їх так, щоб одна була до верху плюсом, інша – мінусом. Перемотуємо їх ізоляційною стрічкою.
  2. З одного боку до батарейки за допомогою паяльника припаюємо світлодіод (не забувайте, що в нього є плюс і мінус), з іншого – два дроти.
  3. До кінцівок двох дротів припаюємо вимикач. Обмотуємо його ізоляційною стрічкою до двох батарейок для зручності. «Тернопільська свічка» готова.


Читайте також: СВІТЛО У ТЕМРЯВІ: майстер-клас з виготовлення пристрою з акумулятора та безперебійника для ПК


Як зазначив пан Володимир, у разі відсутності вимикача можна поєднувати два дроти між собою і світлодіод засвітиться. За терміном така свічка може працювати більше місяця, залежно від якості батарейок та частоти використання. Надає подвійний ефект освітлення у разі її розташування навпроти дзеркала. ЇЇ орієнтовна вартість – від 50 до 100 грн.

РИЗИКИ ТА ПЕРЕСТОРОГИ (поради експерта)

 

Експерт – Богдан МАЗУРКЕВИЧ, провідний інспектор відділу запобігання надзвичайним ситуаціям Роздільнянського районного управління ГУ ДСНС в Одеській області.

 

  • Використання приладу з батарейок, під’єднаних до світлодіоду, є найбезпечнішим.
  • Водночас треба пам’ятати, що при механічному або тепловому пошкодженні вона може здутися, вибухнути і поранити осколками очі або інші відкриті частини тіла.

Матеріал підготувала Наталія БУКОВСЬКА

Даний матеріал створено за підтримки проєкту «Накипіло. Освіта» та DW Akademie в Україні.

Залиште свій коментар