Смертельні “сюрпризи” в Чорному морі

На Одещині ніч з 11 на 12 червня пройшла відносно спокійно: без сигналів повітряної тривоги та, на щастя, без обстрілів. Проте для Одеської області загроза ракетних ударів та атак дронами-камікадзе з боку ворога залишається високою. Бо ж станом на 11 червня в Чорному морі на бойовому чергуванні перебувало шість ворожих кораблів без ракетоносіїв. Але ситуація в морі динамічна: носій крилатих ракет “Калібр” може з’явитися будь-коли, незважаючи навіть на шторм.

Про це повідомляє інформаційна агенція «Юг.Today».

Окрім того, в Оперативному командуванні “Південь” вчергове попереджають про надзвичайну небезпеку узбережжя і прибережних вод на Одещині через підрив Каховської ГЕС на Херсонщині. Так,  на морське узбережжя Одеської області принесло бурхливим потоком повені дві якірні річкові міни.

  • Одну з таких мін місцевий мешканець прибережного села виявив на урізі води і приніс на власне подвір’я, сприйнявши за газовий балон. На щастя, здоровий глузд переміг і він, схаменувшись, викликав піротехніків. Фахівці ДСНС компетентно вилучили міну і знешкодили її.
  • Іншу небезпечну знахідку виявлено військовим підрозділом під час спостереження за узбережжям майже в 100 км від попередньої міни. Шляхом контрольованого підриву міну знищено.

В ОК “Південь” наголошують, що, відповідно до тактико-технічних характеристик, ЯРМ має 3 кг вибухової речовини (тротилу).

Керівниця прес-центру ОК “Південь” Наталія Гуменюк  зауважила, що  через розливи було зірвано лінію оборони ворога по лівому березі Херсонщини – там, де росіяни облаштовували мінно-вибухові загородження.

Лівий берег, який географічно нижчий, виявився дуже потужно залитий і розбурханий цими потоками. А перед цим російські окупаційні війська вибудовували там кілька смуг оборони… Зокрема, і мінно-вибухові загородження, які складалися з декількох рядів замінувань… У цій смузі від 5 до 15 км, яку затопило, були і їхні польові склади боєпостачання… Усе це зараз рознесено по зоні затоплення. І, відповідно, воно може нести небезпеку до тих берегів, куди приходить”, – пояснила спікерка.

За її словами, водою вимиває велику кількість небезпечної зброї, зокрема міни “Лепесток”. Крім того, вибухонебезпечні предмети можуть бути в островах сміття, які приносить у море течією. Тому пані Наталія закликала в жодному разі не торкатися до підозрілих предметів, які прибиває до узбережжя.

«За будь-яких поривів доброї волі важливо пам’ятати про свою безпеку. Важливо пам’ятати, що в купах сміття, в уламках суходолу, який дрейфує і приноситься до морського узбережжя, серед залишків побутових предметів, будь-яких конструкцій можуть бути небезпечні предмети, знесені з позицій, польових складів БК, з тих оборонних смуг, які набудували росіяни на лівому березі. Там може бути все що завгодно. Ми не гарантуємо, що це лише якірні міни, які ви точно розпізнаєте», – сказала вона.

«Не можна власноруч організовувати навіть збір сміття, яке принесло до берега. Необхідно звертатися до фахівців, піротехніків, щоб вони обстежили місцевість», – наголосила Наталія Гуменюк.

Джерело: Укрнет

 

Коментарі

  • Юлія

    Добрий день!! Знайшла ваш чудовий канал в телеграмі, підкажіть, чи є можливість відкрити коментарі в телеграм каналі видання, щоб рьздільнянці мали змогу обговорювати, чи створити Роздільняньський чат? Дякую!

Залиште свій коментар