Скільки тонн сміття прибило до берегів Одеси внаслідок підриву Каховської ГЕС

Вже понад два тижні узбережжя Одеси прибираються від сміття, яке принесло течією Дніпра

Підрив Каховської ГЕС російськими терористами спричинив екологічну катастрофу на всьому півдні України. Зокрема до берегів Одеси прибивало багато сміття, уламків дерев, мін, трупів тварин та навіть просто цілих домів або дахів будинків з Херсонської області.

Про те, скільки сміття було прибрано з узбережжя Одеси “Коментарям” повідомили в пресслужбі Одеської міської ради.

Більш як два тижні тому комунальники з Одеси, використовуючи важку техніку, почали вивозити тисячі кубічних метрів сміття, які викинуло на узбережжя внаслідок вибуху Каховської ГЕС. З 13 червня 2023 року, після обстеження спеціалістами території на наявність небезпечних предметів та проведення інструктажу, КП “Узбережжя Одеси” розпочало роботи з очищення пляжної зони. Спільними зусиллями комунальних служб, а також працівників орендованих територій, виконуються роботи вздовж всього узбережжя — від Ланжерону до 16-ї станції Великого Фонтану. За два тижні було вивезено 1215 кубічних метрів сміття.

Наслідки підриву Каховської ГЕС для Одещини

Нагадаємо, що внаслідок повені, спричиненої підривом та руйнуванням дамби Каховської гідроелектростанції в Херсонській області, жахлива подія сталася на пляжі “Золотий берег”. Тут було виявлено труп самця крапчатого оленя, який потрапив на морське узбережжя.

Значне збільшення мінної небезпеки на узбережжях було зафіксовано внаслідок підриву Каховської ГЕС окупантами. Лише в Одеському та Миколаївському регіонах прибилося до берега 9 мін.

Також зазначимо, що підрив російськими загарбниками Каховської гідроелектростанції призвів до того, що у Чорному морі різко знизилась солоність води. Екологи зазначили, що зниження солоності майже в три рази зафіксували на трьох пляжах Одещини.

Джерело: Comments.ua

Залиште свій коментар