Шахрайські дії під час карантину

КАРАНТИН та поширення коронавірусу, добре демонструють, хто чого вартий. Одні люди допомагають тим, хто їх оточує, інші намагаються їх ошукати. На жаль, навіть зараз шахраї не збавили оберти.

Шахраї масово розсилають SMS від імені банків, Нацбанку чи Кабміну із пропозицією отримати нібито «державну допомогу». Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної картки, термін її дії та іншу платіжну інформацію.

Зміст таких повідомлень може дещо різнитися, проте їхня мета однакова – отримання персональних відомостей про громадян та їхні платіжні картки. Люди надають інформацію, але отримують не 1000 гривень допомоги, а нуль на своєму рахунку. Шахраї підчищають до копійки рахунки довірливих українців і зникають.

ПАМ’ЯТАЙТЕ! Працівники банків не мають права та повноважень запитувати ваші персональні дані, ПІН-коди до платіжних карток, три цифри на звороті карти, строк дії картки, SMS-коди від банків та мобільних операторів та будь-яку іншу інформацію стосовно ваших рахунків. Максимум, що ви можете назвати, – це 16 цифр на лицьовому боці вашої картки. У разі нарахування будь-яких пенсійних, соціальних чи інших державних виплат банки не телефонують клієнтам, не запитують номер платіжної картки, термін її дії та інші персональні дані.

Національний банк не нараховує та не виплачує соціальну допомогу; не проводить жодних акцій, лотерей, виплат та розіграшів для громадян.

 Національний банк застерігає та просить бути обачними із повідомленнями, які надіслані із невідомих чи підозрілих номерів: НЕ відповідайте на сумнівні/підозрілі SMS-повідомлення; НЕ переходьте за посиланнями, що містяться в таких повідомленнях; НЕ дзвоніть за вказаними номерами телефонів; НЕ повідомляйте свої персональні дані: ПІН-код, термін дії платіжної картки та три цифри на звороті картки, паролі, які надходять у смс та пароль до онлайн-банкінгу.

Більше інформації читай на #ШахрайГудбай за посиланням https://bank.gov.ua/promo/ stopfraud/. Потрапив у руки шахрая? Телефонуй в кіберполіцію – 0800-505-170 або звернись онлайн за посиланням https://cyberpolice.gov.ua/. Маєш сумніви щодо ситуації? Телефонуй на “гарячу лінію” Національного банку України – 0800-505-240.

Залиште свій коментар