Сесія міськради: на що витрачені кошти

Вдруге, з початку запровадження воєнного стану, зібралися  депутати Роздільнянської міської ради, аби розглянути низку важливих питань сьогодення.

Як завжди засідання сесії почалося зі звучання Державного гімну України. Але на цей раз це було не просто звучання, а твердий та гучний спів кожного присутнього на сесії, аби в черговий раз довести, що Роздільна – це Україна, що тут живуть справжні патріоти однією згуртованою родиною. А у знак пошани загиблих військових, цивільних, дітей у війні з російським окупантом присутні пом’янули хвилиною мовчання.

Депутати на цій сесії показали й свою одностайність у прийняті рішень з питань порядку денного.  Зокрема, розглядаючи програму з територіальної оборони, було прийнято рішення додатково виділити 20 тис грн на придбання засобів захисту та зв’язку, предметів речового майна та спорядження для особового складу підрозділів тероборони. Варто зазначити, що цією програмою на виконання заходів у 2022 році передбачено 720 тис грн, зокрема, на паливно-мастильні матеріали, харчування та на придбання предметів, матеріалів, обладнання на надання послуг для підтримки безпеки і правопорядку у Роздільнянській громаді.

Враховуючи військову агресію російської федерації проти України та з метою задоволення потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану, депутатами було затверджено розпорядження міського голови, згідно з яким з комунального майна Роздільнянської громади до державної власності безоплатно було передано пасажирський автобус.

Крім того, міський голова Валерій Шовкалюк зазначив, що для потреб військових за рахунок волонтерських коштів було придбано тепловізор – прилад нічного бачення для більш ефективно протистояння ворогу.

Потім приступили до розгляду звітів про виконання програм за 2021 рік. Так, за програмою розвитку культури, мистецтва та охорони культурної спадщини Роздільнянської МТГ протягом звітного періоду на реалізацію заходів було використано 588 449 грн (відзначення державних, професійних свят, днів села, проведення культурно-мистецьких заходів, участь творчих колективів у фестивалях та конкурсах різного рівня (витрати на транспорт), висвітлення проведених заходів тощо).

З метою створення належних умов для залучення широких верств населення до занять фізичною культурою та спортом, розвитку спортивної інфраструктури та проведення спортивних заходів у 2021 році було використано 2 млн 706 тис грн. (створення нової та збереження існуючої інфраструктури для фізично-оздоровчої та спортивної роботи у громаді, проведення спортивно-масових заходів, участь команд у змаганнях всіх рівнів з різних видів спорту, заохочення кращих спортсменів, підтримка громадських організацій спортивного спрямування, висвітлення проведених заходів тощо)

Крім того, за програмою на проведення медичного огляду окремих категорій військовослужбовців (265 осіб) у 2021 році було виділено майже 172 тис грн; за програмою «Милосердя в дії» на надання матеріальної допомоги на лікування, вирішення соціально-побутових проблем, на поховання, учасникам АТО та ООС витрачено трохи більше 600 тис грн; на програму місцевих стимулів для медичних працівників (одноразова фінансова допомога лікарям (42 особи) та медичним сестрам (78 осіб) під час поширення коронавірусної хвороби) виділено 385 тис грн; на оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій (110 дітей) – майже 650 тис грн;  на компенсацію пільгових перевезень окремих категорій громадян (залізниця (1 млн. грн.) та автобусне сполучення (35 тис грн) – 1 млн 35 тис грн; на запобігання та протидію домашньому насильству і насильству за ознакою статі, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми  – більш ніж 585 тис грн, із них: 440 тис грн – державний бюджет, майже 150 тис грн. – місцевий бюджет (на капітальний ремонт будівлі та облаштування «Денного центру соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статті»).

На програму розвитку охорони здоров’я Роздільнянської МТГ загальна сума видатків на 2021 рік склала – 11 млн 413 тис грн.  На утримання Центру первинної медико-санітарної допомоги -1 676 748,23 грн  (із них: на пільгові ліки (більше 1 млн грн), дитяче дієтичне харчування, встановлення пожежної сигналізації, капітальний ремонт пандусів, паливно-мастильні матеріали (підвіз хворих до гемодіалізного центру). На утримання Роздільнянської багатопрофільної лікарні – майже 6,5 млн грн (на ліки, медичні та перев’язочні матеріали, капремонт пожежної системи, проведення ремонтних робіт (киснева система, електромережі, каналізації та ін ), придбання обладнання та матеріалів) 6 490,00 тис. грн. – придбано медичне обладнання С- рентген.

За програмою житлово-комунального господарства громади профінансовано заходів на понад 20 млн грн (благоустрій територій, будівництво та ремонт доріг, тротуарів, реконструкція та ремонт водогонів, каналізаційної мережі у населених пунктах громади, освітлення вулиць та будівництва мереж  вуличного освітлення, капітальний ремонт пам’ятників, санітарна очистка міста, виготовлення проєктно-кошторисної документації тощо).

Загальний обсяг фінансування програми «Безпечна Роздільнянська міська територіальна громада» у 2021 році склав більше 1 млн грн, які пішли на впровадження проєкту «Поліцейський офіцер громади», забезпечення організації, управління та контролю дорожнього руху, облаштування автобусних зупинок, розширення та обслуговування системи відеоспостереження та на організацію діяльності Роздільнянського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

Також були внесені зміни до низки програм міської територіальної громади та розглядались земельні питання.

Залиште свій коментар