Робочі виїзди по старостатах громади та місту

ЯК УЖЕ повідомлялося, делегація у складі представників Роздільнянської міської ради, на чолі з міським головою Валерієм Шовкалюком, відвідують старостати Роздільнянської громади з метою звітування перед жителями щодо результатів роботи у 2021 році, обговорення планів на поточний 2022 рік та нагального питання – харчування учнів шкіл та вихованців дитсадків. Зокрема, у цьому номері розповімо про результати зустрічей у Кам’янському, Єреміївському, Бецилівському, Новоукраїнському старостатах та місті Роздільна.

Детально про питання харчування школярів та дошкільнят і розрахунки батьківської плати, введення якої пропонується з метою запровадження правильного раціону харчування, можна прочитати у попередньому номері газети “Вперед” (від 14 січня). Ситуація в усіх школах та дитячих садочках громади аналогічна. Тому повторюватися щодо організації харчування не будемо. Відзначимо лише, що за результатами спілкування з батьками в м. Роздільна до пільгової категорії вирішили додати ще самотніх матерів або батьків та дітей, в сім’ях яких складна життєва ситуація (за поданням школи).


Читайте також: Норми та розрахунки харчування для навчальних закладів Роздільнянської МТГ на одну дитину


Кам’янський старостат

Зустріч проходила в їдальні Кам’янської ЗОШ, де проведено роботи з метою відповідності приміщення санітарним вимогам. Брав участь у заході староста Олександр Александров, директор закладу Валентина Петровська, батьки учнів закладу та інші. Міський голова Валерій Шовкалюк звернув увагу, що в поточному році зміниться принцип розподілу коштів на старостати: якщо в минулому році розподіл був рівномірним між старостатами, то в цьому – розраховуватиметься, залежно від кількості населення.

У планах – продовжити ремонт доріг. Минулого року, зокрема в цьому старостаті, були зроблені капітальний ремонт дорожнього покриття в с. Матишівка по вул. Белінського, у с. Кам’янка по вул. Молодіжна та в с. Володимирівка (вул. Гагаріна № 1 до вул. Кишинівська). Також обговорили нагальні питання життєдіяльності населених пунктів та плани на перспективу в галузі освіти, культури та охорони здоров’я.

До амбулаторії після зустрічі в школі міський голова Валерій Шовкалюк навідався особисто, разом з директором Центру первинної медико-санітарної допомоги Костянтином Кирпиченком та старостою Олександром Александровим. АСМ у селі – нова та сучасна, офіційно відкрита в минулому році. Тож, суттєвих проблем немає. Однак відкритим залишається питання, що робити з будівлею старої амбулаторії, в яку також навідалися вищевказані керівники та обговорили подальші плани щодо перепрофілювання приміщення, яке знаходиться у вкрай незадовільному стані.


Читайте також: Робочі виїзди: Чобручанський, Понятівський та Кошарський старостати


В. ШОВКАЛЮК: «У 2021 році пройшли складний процес становлення громади. Міська рада прийняла на баланс навчальні та дошкільні заклади (і не лише) всіх населених пунктів, що увійшли до складу ТГ. Їх стан не всюди задовільний, тому постало чимало нових питань та викликів, з якими працювали. З метою якісної організації харчування дітей у загальноосвітніх закладах та закладах дошкільної освіти, багато уваги приділяємо відповідності стану приміщень харчоблоків та їдалень встановленим вимогам. Тому цього року робота буде злагодженою, адже вже є бачення та розуміння ситуації на місцях»

Крім того, у Кам’янському старостаті немає інструктора зі спорту, а без цього місцева команда не може брати участь у змаганнях. Тому цього року це питання планується вирішити.

Роздільна

         У місті Роздільна делегація відвідала всі чотири навчальні заклади. Розпочалися зустрічі у Роздільнянському НВК. Міський голова Валерій Шовкалюк відзначив, що в місті за минулий рік багато чого зроблено і акцентував увагу на тому, що зроблено в закладі (аналогічно було і в інших міських школах). Серед досягнень у НВК – капітальний ремонт спортивного залу, роздягалень та душових.

Батьки вихованців Роздільнянського НВК, в основному, порушували питання щодо харчування, меню та цікавились, наскільки дітям воно сподобається, оскільки відрізняється від того, що було раніше.

У ЗОШ № 3 під час зустрічі порушили найнагальніше для школи питання – будівництво нової ЗОШ, на що міський голова повідомив приємну для всіх новину: проєкт нової будівлі він, спільно з головою РДА Сергієм Приходьком, нещодавно здали з усіма доопрацюваннями в облдержадміністрацію. І тепер очікується рішення щодо його реалізації та фінансування, зокрема, сподіваються на включення до програми Президента України “Велике будівництво”. Підтримують у цьому питанні народний депутат України Ігор Васильковський та голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький.

У ЗОШ № 2 серед проблемних питань виокремили необхідність полагодження огорожі навколо закладу, ремонт однієї з будівель школи, де раніше проводилися різні заняття, а наразі вона в непридатному для цього стані. Хоча потреба в її експлуатації для навчання дітей є, бо ж ЗОШ № 2 є єдиним навчальним закладом “на тому боці”. Директор закладу Лідія Букреєва наголосила, що в школі вакантна посада кухаря, і вкрай важливо найближчим часом це питання вирішити для нормального функціонування харчоблоку.

У ЗОШ № 4 питання щодо харчування полягало не лише у введенні батьківської плати, а й у тому, що для учнів старшої школи необхідно обладнати роздаткову або буфет, оскільки наразі дуже високі вимоги до приміщень. Також міський голова Валерій Шовкалюк відзначив, що розуміє потреби закладу, і вони є пріоритетними для капіталовкладень після питань ЗОШ № 3, яка знаходиться в значно гіршому стані.


Читайте також: Робочі виїзди: Буцинівський, Калантаївський та Виноградарський старостати


         Єреміївський старостат

         З мешканцями Єреміївського старостату делегація з Роздільної, на чолі з міським головою Валерієм Шовкалюком, зустрілась у Бурдівській ЗОШ та Єреміївському Будинку культури. Долучились до зустрічі і депутати міської ради Євгенія Ільящук та Олег Пономаренко. Валерій Олександрович озвучив основні надбання за минулий рік: проведення капітального ремонту пам`ятника загиблим воїнам та спортивної роздягальні на сільському стадіоні у с. Єреміївка, ремонт газового обладнання Єреміївського Будинку культури, встановлення автобусної зупинки в с. Бурдівка, придбання дитячого майданчика, який найближчим часом буде встановлено у с. Бурдівка тощо.

У ході розмови директор Бурдівської школи Олена Лєснікова наголосила на необхідності водовідведення стічних вод, які в результаті злив підтоплюють будівлю, що призводить до сирості та виникнення грибку у приміщеннях. Відзначимо, що будівля зведена ще у 1926 році без цоколя та відповідної ізоляції і потребує значних капіталовкладень. Валерій Шовкалюк доручив вжити заходів для організації водовідведення.


В. ШОВКАЛЮК: «Цього року , окрім запропонованих місцевими мешканцями Єреміївського старостату першочергових заходів для покращення добробуту, планується добудова мосту, що веде до с. Бурдівка та с. Єреміївка на трасі Київ – Одеса (для цього потрібно ще владнати питання з власниками земельних ділянок, розташованих поруч з трасою). Це дасть можливість гарантувати безпеку руху на даній ділянці. Крім того, розроблятиметься проєктно-кошторисна документація на капітальний ремонт дороги Т1618 Єреміївка – Роздільна, а вже у 2023 році маємо надію на початок робіт».


Не менше уваги приділили питанню медицини. Зокрема, з метою створення якісних умов для надання медичних послуг у пункті здоров’я с. Бурдівка планується розробка проєктно-кошторисної документації та проведення ремонту приміщення з облаштуванням прилеглої території. Також планується проведення капітального ремонту ФАПу с. Єреміївка.

Крім того, порушили питання щодо стихійних сміттєзвалищ на території старостату. Валерій Шовкалюк доручив старості Сергію Турчуку розглянути можливість проведення організованого вивезення сміття з домоволодінь та вжити заходів щодо притягнення до адміністративної відповідальності порушників шляхом залучення інспекторів з благоустрою.

Також йшлося про необхідність проведення мережі Інтернет у с. Поташенкове та необхідності заміни лампочок вуличного освітлення у с. Шеметове. Дані питання вирішуватимуться старостатом у робочому порядку.


В. ШОВКАЛЮК: «Стосовно проведення мережі Інтернет у с. Поташенкове. У рамках реалізації державної програми у чотирьох населених пунктах громади (с. Новоселівка, с. Петроєвдокіївка, с. Перше Травня та с. Балкове) був проведений широкосмуговий інтернет. Він проводиться у тих населених пунктах, де є хоча б один об’єкт соціальної сфери (школа, ФАП, бібліотека тощо). У с. Поташенкове таких об’єктів немає, тому рекомендую місцевим мешканцям, спільно зі старостою, підрахувати кількість бажаючих підвести інтернет та зв’язатися з провайдером для його проведення у село»


Бецилівський старостат


         В. ШОВКАЛЮК: «Розвитку Роздільнянської міської територіальної громади сприяють народний депутат України Ігор Васильковський, голова облдержадміністрації Сергій Гриневецький, голова обласної ради Григорій Діденко, спільно з депутатським корпусом. Ми вдячні за таку допомогу та підтримку і сподіваємось на подальшу плідну працю»


Окрім питання харчування, про що розповіла перший заступник міського голови Ольга Босюк під час зустрічей у Новоселівській та Бецилівській ЗОШ, йшлося про проведену роботу у минулому році та основні плани діяльності на цей рік. Однією з головних проблем старостату є незадовільний стан доріг. В першу чергу, за словами міського голови Валерія Шовкалюка, буде прогрейдеровано дорогу до с. Желепове, а також розглянуть можливість відведення стічних вод, які призводять до постійного руйнування дорожнього покриття.

Також порушили питання щодо відсутності рейсового автобуса від с. Бецилове до центру громади. Ця проблема існує вже давно, і за словами перевізника, даний маршрут є нерентабельним, адже не набирає необхідну кількість пасажирів. Як варіант, було запропоновано віднайти місцевого перевізника та налагодити з ним графік можливих автоперевезень. Крім того, порушувались земельні питання, зокрема щодо отримання земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства. Участь в обговоренні взяв і депутат міської ради Олександр Палій.

Новоукраїнський старостат

         Про харчування, надбання та план розвитку на найближчу перспективу говорили гості з центру громади з новоукраїнцями у місцевій школі. Одразу ж порадувало око охайне шкільне подвір’я, на облаштування якого в минулому році були виділені кошти з місцевого бюджету. Крім того, у закладі замінено низку вікон та проведено ремонт у харчоблоці, встановлено дитячий майданчик, придбано насоси для КП «Мрія». На цей рік запланували проведення благоустрою території біля автобусної зупинки та пам’ятника загиблим воїнам (вимощення тротуарною плиткою), поточний ремонт дороги від повороту на с. Буцинівка до с. Новодмитрівка та встановлення автобусної зупинки у с. Новодмитрівка.

Під час спілкування місцеві мешканці висловили своє невдоволення графіком роботи лікаря амбулаторії сімейної медицини та звернулись з проханням до керівництва громади вплинути на ситуацію.

 Р.S. За чотири дні делегація, у складі керівництва, представників підрозділів та депутатів міської ради, об’їздила усі старостати Роздільнянської міської територіальної громади та її центр. За результатами зустрічей ще проводитимуться обговорення порушених питань та вивчатимуться шляхи їх розв’язання. Ці виїзди були досить ефективними для комунікації між владою та громадою, і з боку керівництва міської ради є наміри проводити їх частіше.

Наталія БУКОВСЬКА,

Наталія БРОВАРСЬКА

Залиште свій коментар