Робочі виїзди: Буцинівський, Калантаївський та Виноградарський старостати

РОБОЧІ будні керівництва та працівників Роздільнянської міської ради у новому 2022 році розпочалися з виїздів по старостатах громади. Делегація із заступників та спеціалістів у сфері освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та спорту, депутатів міської ради, на чолі з міським головою Валерієм Шовкалюком, протягом тижня проводила виїзди до старостатів та по м. Роздільна. Аби відзвітувати про проведену роботу за минулий рік та намітити плани на найближчу перспективу, проводились зустрічі з місцевими мешканцями. За результатами виїздів та спілкування з громадами, будуть сформовані заходи до програми соціально-економічного розвитку Роздільнянської МТГ на поточний рік. Не менш важливим завданням виїздів було інформування батьків учнів закладів освіти та вихованців дошкільних закладів про зміни у системі шкільного харчування.


Читайте також: Норми та розрахунки харчування для навчальних закладів Роздільнянської МТГ на одну дитину


Буцинівський старостат

         Спілкування з громадою Буцинівського старостату розпочалось зі звіту про проведену роботу у 2021 році. Міський голова Валерій Шовкалюк наголосив, що всі питання, які порушувались громадою, в межах виділених коштів вирішені. Це і поточний ремонт низки доріг у селах Кузьменкове, Новодмитрівка, Буцинівка, і облаштування дитячого майданчика, і встановлення воркауту тощо.

А ось на цей рік заплановано, в першу чергу, приділити увагу ремонту сцени та малої зали Буцинівського Будинку культури з подальшим проведенням опалення у приміщенні. З метою розвитку спорту планується будівництво спортивного майданчика зі штучним покриттям. Крім того, є наміри забезпечити кожен старостат настільним тенісом та більярдом. Міський голова наголосив на необхідності оформлення інструктора зі спорту у старостаті. Варто зазначити, що вже у шести з десяти старостатів такі інструктори активно працюють, розвиваючи спорт на селі.      Торкнулися питання охорони здоров’я. На сьогоднішній день потребує полагодження дах будівлі, в якому розташований пункт здоров’я. В цьому на власні очі переконався міський голова Валерій Шовкалюк та запевнив, що найближчим часом проблема буде усунена.

Окреме невдоволення серед присутніх викликало питання щодо роботи комунального підприємства «Виноградарське». В першу чергу, це стосується відсутності взаєморозуміння між керівництвом підприємства та споживачами послуг у разі виникнення збоїв у водопостачанні. Крім того, не налагоджена система збору коштів за надані послуги. Це призводить до низки незручностей та нарікань з боку місцевих мешканців.

– Дійсно, сьогодні багато питань до роботи даного комунального підприємства. На прохання місцевих мешканців ми не так давно замінили керівництво у КП, однак ситуація ще більше погіршилась. Тому будемо вживати заходів, аби наші мешканці могли отримувати якісні послуги. Що стосується оплати за воду, то ми зробимо її безготівковою, через термінал, безпосередньо на рахунок підприємства.

Батьки також порушили питання про матеріальнотехнічне оснащення закладу. Як було зазначено, за результатами рейтингу закладів освіти Буцинівський НВК зайняв почесне перше місце серед сільських шкіл нашої громади за рівнем успішності учнів. А отримав за програмою лише один ноутбук, на відміну від інших шкіл, які отримали і п’ять, і сім. Як пояснила начальник відділу освіти Лілія Соловйова, розподіл здійснюється Департаментом освіти та науки Одеської ОДА, залежно від кількості учнів, тому так і вийшло, що на Буцинівський НВК за цим розподілом передбачено лише один ноутбук. Валерій Шовкалюк запевнив: аби виправити цю ситуацію, буде розглянута можливість забезпечити заклад ноутбуками за рахунок коштів місцевого бюджету/

В. ШОВКАЛЮК: «Мета виїздів – почути кожного, визначити пріоритетні завдання та намітити першочергові дії задля розвитку населених пунктів громади»

Калантаївський старостат

Делегацію з Роздільної зустріли староста Михайло Білоус та депутати міської ради Володимир Станішевський та Іван Карай.

Перш ніж перейти до спілкування з громадою, міський голова Валерій Шовкалюк навідався до Калантаївського Будинку культури, де проведено роботи з встановлення електроопалення за енергозберігаючими технологіями. Електрообігрівачі встановлені на сцені великої зали, у малому залі та у бібліотеці. За словами працівників закладу, ефективність системи виправдовує себе, однак додаткового оснащення потребує глядацька зала, щоб зручно було спостерігати за виступами місцевих артистів. Тому розглянуть можливість виділення коштів з міського бюджету для остаточного створення комфортних умов у закладі культури. Крім того, планується проведення капітального ремонту малої зали та переобладнання його у хореографічний клас.

У Калантаївській ЗОШ наразі триває ремонт актової зали, а також облаштування тротуарною плиткою шкільного подвір’я. Під час зустрічі з калантаївцями, окрім інформування про зміни у системі харчування, порушувались й інші нагальні проблеми. Так, цього року значна увага приділятиметься полагодженню системи водопостачання, встановленню вуличного освітлення. А для якісної організації харчування дітей буде проведено поточний ремонт шкільної їдальні. Не менш болючим є питання технічного стану шкільного автобуса. Як зазначив міський голова, у разі можливості отримання автобуса в рамках державної програми (за умови співфінансування) він буде переданий на потреби Калантаївської ЗОШ.

Виноградарський старостат

                На зустріч з представниками влади місцеві мешканці завітали до Виноградарської ЗОШ. Наразі там триває капітальний ремонт шкільної їдальні та харчоблоку.

– Охопити та вирішити усі проблемні питання у кожному зі старостатів просто неможливо. Ми поступово, однак досконало, будемо виконувати поставлені завдання. Тобто, якщо ми робимо ремонт їдальні у Виноградарській ЗОШ, то повинні його довести до логічного завершення, з урахуванням усіх необхідних норм та вимог. Тому на цей об’єкт виділяється більше коштів, аби закрити дане питання. А наступного року проводитимемо капітальні ремонти по інших закладах. А не так, що на одному об’єкті розпочали роботи, на іншому, а в результаті не зробили нічого, – зазначив Валерій Шовкалюк.

Відмітивши проведені у 2021 році роботи, приступили до запитань – відповідей. В першу чергу громаду цікавило питання відсутності дитячого садка. Як зазначив Валерій Олександрович, наразі розробляється проєкт будівництва дошкільного закладу у с. Виноградар, з метою подальшого включення його до програми «Велике будівництво».

Це дасть змогу забезпечити дошкільною освітою маленьких мешканців не лише Виноградаря, а й Калантаївки. – Це плани на перспективу, але маємо надію, що вони втіляться в життя, – зауважив міський голова.


ДО ВІДОМА!

         У минулому році кожному старостату з міського бюджету на вирішення нагальних питань на місцях було виділено по 1 млн грн. Старости, спільно з місцевими мешканцями, визначали пріоритетні напрямки спрямування цих коштів на ті чи інші об’єкти. Починаючи з 2022 року, розподіл бюджетних коштів відбуватиметься пропорційно кількості населення по кожному старостату.


ДО СКЛАДУ ДЕЛЕГАЦІЇ УВІЙШЛИ: перший заступник міського голови Ольга Босюк, заступники: Микола Петровський, Сергій Крилов, Денис Петров, начальник відділу освіти Лілія Соловйова, начальник відділу соціальної політики Наталія Єлізарова, начальник відділу культури Наталія Кучеренко, начальник відділу молоді та спорту Тетяна Шайдук, директор КЗ «Роздільнянський центр освіти» Микола Сухой, директор КЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги», директор Роздільнянського Палацу культури Юрій Ніколаєв, депутати міської ради Вадим Домброван (в.о. директора КП «Роздільнатеплокомуненерго») та Наталія Буковська (директор ТОВ «Роздільнянське видавництво «ВПЕРЕД»).

Залиште свій коментар