Про фінансове забезпечення Роздільнянської багатопрофільної лікарні

Про фінансове забезпечення Роздільнянської багатопрофільної лікарні

говорили на нараді, під керівництвом голови РДА

                НАПЕРЕДОДНІ свята – Дня медичного працівника – обговорили найпроблемніші питання щодо фінансового забезпечення Роздільнянської багатопрофільної лікарні (БПЛ). На нараду , яку очолив голова райдержадміністрації Сергія Приходько, були запрошені представники медичного закладу та територіальних громад Роздільнянської міської, Лиманської селищної та Степанівської сільської рад.

         Варто відзначити, що лише за минулий рік за сприянням керівництва райдержадміністрації на Роздільнянську БПЛ було направлено понад 30 млн грн. Таких значних коштів лікарня не отримувала за рік, мабуть, за весь час існування. В рамках президентської програми «Велике будівництво» було капітально відремонтовано приймальне відділення лікарні, покращено матеріально-технічне забезпечення, зокрема, придбано комп’ютерний томограф, рентгенапарат тощо. Встановлено та найближчим часом буде запущено кисневу станцію. Така модернізація закладу, звісно ж, позитивно позначиться на якості надання медичних послуг, головне, щоб було кому їх надавати. Адже наразі гостро постало питання щодо оплати праці медичним працівникам лікарні. Справа в тому, що з 1 квітня 2020 року в Україні змінено систему фінансування охорони здоров’я, що призвело до проблем з виплатами заробітної плати працівникам лікарні.

          – Згідно з внесеними до законодавства змінами, з 2020 року оплата праці медичним працівникам здійснюється через Національну службу здоров’я України за укладеними договорами. Раніше були визначені за кожною спеціальністю ставки заробітної плати та здійснювалось фінансування з державного бюджету. Наразі її розмір визначається кількістю пацієнтів, які прийшли на прийом до лікаря. З квітня запущена нова процедура торгів із закупівлі по різних пакетах надання медичних послуг. Роздільнянська БПЛ подала заявки на 10 пакетів з 35-ти існуючих. Одними з основних пакетів, від яких надходить найбільше фінансування, – це хірургія, терапія та медична допомога при пологах, за які ми отримуємо 1,8-2 млн грн на місяць. Всі інші пакети, наприклад, сімейні лікарі, цистоскопія, гістероскопія, фактично не приносять доходів.

         Не менш проблемним є поліклінічне відділення, адже фонд заробітної плати персоналу складає майже 500 тис. грн, а отримуємо за цим пакетом за останні місяці по 1 тис. грн за місяць. Це пов’язано з тим, що в 2020 році НСЗУ зобов’язала перевести документообіг з паперової в електронну систему. Ми відмінили весь паперовий облік введення пацієнтів і вносили дані лише в електронному вигляді. Однак дана система дала збій і жодної інформації на сервери НСЗУ не надходило. В результаті, по поліклінічному пакету отримуємо лише 1 тис. грн. Водночас, навіть якщо і підрахувати кошти, що могли б надійти, якби система не дала збій, то виходило б близько 30 тис. грн за місяць, чого теж недостатньо для виплати заробітної плати працівникам. Ще однією причиною є те, що в минулому році, згідно з Постановою Кабміну, понад півроку був заборонений плановий прийом пацієнтів і поліклінічне відділення закрили взагалі. Тому НСЗУ, згідно з установленим коефіцієнтом медіани, прорахувала рівень фінансування за даним пакетом. На сьогоднішній день за одного пацієнта сплачується 49 грн і, залежно від кількості прийнятих пацієнтів, формується заробітна плата лікарю, медсестрі та санітарці. Наразі, згідно з електронними даними, за цей рік вже оформлено понад 30 тис. електронних записів, і як це перерахує НСЗУ, поки що не знаємо.

         Не менш важливим та непростим є процес оформлення документації проведеного лікування та її опрацювання НСЗУ, що призводить до затримки з оплатою. Як приклад, у квітні ми провели 30 пологів, на сьогоднішній день сплачено лише за 9 з них.

         Тобто, виходить так, що за місяць ми можемо заробити до 2 млн грн, водночас, місячний фонд заробітної плати всього персоналу лікарні складає майже 3 млн грн. Завдяки пакету «Стаціонарна допомога пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-COV-2», ми отримували щомісяця додатково 1,5-2 млн грн. Нам вистачало виплачувати заробітну плату всім працівникам закладу та на інші потреби медзакладу в повному обсязі. Наразі, так зване «ковідне» відділення закрито, тому кошти на нього не надходитимуть. Тепер постає питання про подальше фінансування оплати праці медичним працівникам закладу, – доповів про ситуацію генеральний директор Роздільнянської багатопрофільної лікарні Дмитро Кущенко.

         Підсумовуючи інформацію генерального директора Роздільнянської БПЛ, голова райдержадміністрації Сергій Приходько звернувся до керівників територіальних громад з рекомендацією розглянути можливість виділення коштів з місцевих бюджетів (залежно від кількості населення по кожній громаді) задля оплати праці медичним працівникам у липні. А керівництву лікарні запропонував шукати можливості для додаткового фінансування закладу. Про подальший перебіг подій інформуватимемо.

         Довідково. Відповідно до внесених у законодавстві змін, окрім зміни оплати праці працівникам медичних закладів, відтепер на плечі органів місцевого самоврядування лягає оплата комунальних послуг та енергоносіїв комунальних закладів охорони здоров’я, які належать відповідним територіальним громадам, для забезпечення надання медичних послуг за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення. Крім того, у кожній громаді затверджені програми громадського здоров’я та розвитку і підтримки комунальних закладів охорони здоров’я. У них передбачені капітальні видатки (обладнання та ремонти) і програми «місцевих стимулів», тобто додаткові премії та заохочення, у тому числі грошові. З метою об’єднання зусиль для покращення матеріально-технічної бази закладів, проведення капітальних ремонтів тощо, між громадами укладені договори про міжмуніципальне співробітництво.

Наталія БУКОВСЬКА

Залиште свій коментар