Пресконференція Президента України у рамках Форуму “Україна. Рік 2024”

Президент України Володимир Зеленський назвав цей рік “переломним”, і зауважив, що від нього може залежати формат закінчення війни.

Про це він сказав під час прес-конференції, відповідаючи на запитання, чи зараз “найслабші” часи для України з початку повномасштабної війни, з огляду на співвідношення нашої зброї та зброї російських окупантів, а також того, що вони зараз намагаються просуватися.

“Я не вважаю, що це найслабший момент… Шокуючий момент був 24-го два роки тому. Зараз момент, найскладніший для нашої єдності. І якщо ми розвалимося всі: ззовні – з партнерами, і не дай боже, всередині, – тоді це буде найслабший момент. Поки що цього не сталося“, – зауважив глава держави.

Говорячи про третій рік повномасштабної війни для України, Зеленський зауважив, що він “переломний”.

Рік виборів, розфокусування, всього одразу. Викликів ззовні, всередині, тощо. Хтось втомлений, хтось про це говорить, хтось про це мовчить. І це такий переломний рік. І тому в переломний рік нам потрібно… і мужність, і стійкість. Для того, щоб вижити. Від цього року, я думаю, буде залежати формат закінчення війни. Я так вважаю. Може, помиляюся”, – зауважив президент.

Путін має плани до 2030 року. Він бачить себе до 2030 року. Ми хочемо закінчити з ним раніше”, — Зеленський на пресконференції у рамках Форуму “Україна. Рік 2024”

📍«Ми не хочемо, щоб нам навʼязували будь-які формати і формули миру». Ініціатива буде йти виключно від України. Документ про мир буде представлений росії, але наша держава не знає, чи прийме його інша сторона.
📍«А можна говорити з глухою людиною?», – Зеленський про можливість переговорів з Путіним
📍Перший саміт лідерів країн за українською формулою світу відбудеться навесні у Швейцарії. На саміті повинен буде розробити план, який після саміту буде доопрацьовано та передано росіянам спеціальними переговорниками.
📍«Я впевнений, Україна не програє цю війну, у нас просто немає іншої альтернативи». Також Зеленський зазначив, що чи Україна програє та чи буде велика кількість жертв залежить від партнерів та обсягів її підтримки.
📍Я знаходжусь у позитиві від відповіді від партнерів щодо ATACMS.
📍Україна також очікує посилення у зброї від Франції. Також незабаром в Україну прибуде Емануель Макрон.
📍Якщо проблеми з Польщею не вирішуватимуться, ми захищатимемо наш бізнес.
📍Нам не допоможуть наші гроші, якщо США не ухвалять допомогу. Ту ж систему Patriot без дозволу США отримати неможливо.

Джерело: УНІАН

Залиште свій коментар