У рамках реалізації Проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» нещодавно на Роздільнянщину завітали поважні гості – команда фахівців, експертів проєкту та представників Одеського обласного центру громадського здоров’я. Протягом дня було проведено низку заходів, в яких взяли участь керівництво Роздільнянської міської ради, закладів охорони здоров‘я, освіти, соціального захисту, представники інститутів громадянського суспільства, ЗМІ тощо. Варто відзначити, що з Одеської області стати частиною такого масштабного проєкту випала нагода лише двом громадам – Роздільнянській та Ізмаїльській.
В рамках презентації проєкту команда запропонувала партнерство в декількох напрямках, а саме: зміцнення життєстійкості громади в боротьбі з загрозами громадському здоров‘ю; залученості неурядових організацій та громади до активностей з громадського здоров‘я; формування у мешканців громади профілактичної поведінки щодо COVID-19, рутинної імунізації; підтримки мобільних команд з вакцинації; підвищення обізнаності щодо проблем психічного здоров‘я та зменшення стигми; створення в громаді покрокової моделі надання психологічної підтримки та психосоціальної допомоги людям; навчання медиків первинки, шкільних психологів та соціальних педагогів; підтримки громади через грантову програму міжнародної технічної допомоги проєкту.
Після презентації делегація відправилась ознайомитись з активностями у м. Роздільна, зокрема, навідались до Гуманітарного штабу, Центру творчості дітей та учнівської молоді, офісу ГО «Роздільнянська організація людей з інвалідністю», Роздільнянського ліцею №1 та дитячого навчального закладу «Веселка». А вже пообідді відбулось засідання «круглого столу» за темою: «Співпраця задля захисту громади від інфекційних хвороб». Він об’єднав обласних експертів з імунізації, керівництво громади, освітян та медиків з метою впровадження спільних дій щодо кращого інформування населення про здоров’я та вакцинопрофілактику, а також більш активного залучення дітей та дорослих до щеплень проти вакцинокерованих інфекцій, у тому числі проти COVID-19.
За результатами проведеного обговорення було виділено декілька пріоритетів у роботі в рамках реалізації проєкту, а саме: розробка «пакету змін», робота мобільної бригади з вакцинації, інформаційно-роз’яснювальні заходи для батьків із залученням медиків, освітян, місцевих лідерів, громадських організацій тощо.
Експерти висловили надію, що педагоги, як авторитетні члени громади, до чиєї думки прислухаються і діти, і дорослі, зможуть власним прикладом демонструвати прихильність до щеплень і мовою наукових фактів доносити до учнів та їхніх батьків необхідність дотримання Національного календаря щеплень. А заходи в рамках проєкту і залучені експерти стануть для освітян громади дієвими інструментами та помічниками. Такий комплексний підхід дасть змогу врахувати усі можливості для якісної реалізації поставлених завдань.
У знак вдячності міський голова Валерій Шовкалюк вручив поважним гостям іменні сувеніри від Роздільнянської громади та подякував за можливість бути частиною такого масштабного проєкту та запевнив у подальшій співпраці з метою утвердження життєстійкої системи громадського здоров’я, сфокусованого на потреби людей.
Наталія Буковська