Паралімпійця з Роздільної нагородили орденом “За заслуги” ІІІ ступеня

Відповідно Указу Президента України №470/2021 “Про відзначення державними нагородами” нашого земляка ДОРОШЕНКА Андрія Юрійовича — срібного призера зі стрільби кульової – за значний особистий внесок у розвиток паралімпійського руху, досягнення високих спортивних результатів на XVI літніх Паралімпійських іграх у місті Токіо (Японія), виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету України нагородили орденом “За заслуги” ІІІ ступеня.

Під час урочистостей та церемонії нагородження, які відбулися на арені НСК «Олімпійський» у Києві, Президент України Володимир Зеленський нагадав, що п’ять тижнів тому Україна проводжала паралімпійців на змагання в Токіо, а сьогодні щиро вітає з поверненням додому з потужними перемогами.

Президент зауважив, що до національної збірної України на Паралімпійських іграх у Токіо увійшли спортсмени практично з кожного регіону. Вони здобули 98 нагород, найбільше – 20 медалей – завоювали дніпропетровці, на другому місці – спортсмени з Донецької області, які вибороли 15 нагород.

«За кожною медаллю стоять тренери, лідери, лікарі, помічники і ще багато інших важливих людей. Тож нашу збірну реально представляли спортсмени з 24 областей України та Автономної Республіки Крим», – додав Володимир Зеленський.

Він також зазначив, що половина спортсменів цьогорічної збірної України вперше була на Паралімпіаді. Але здолавши хвилювання і страх, 18 атлетів-дебютантів здобули майже 30 медалей. А взаємна підтримка серед українських паралімпійців допомогла розкрити потенціал, і кожен другий спортсмен завоював медаль.

Таким чином, на переконання Глави держави, на цій Паралімпіаді українці продемонстрували єдність, сміливість та згуртованість.

За підсумками участі в Паралімпіаді національна збірна команда здобула 98 нагород, зокрема 24 золотих, 47 срібних та 27 бронзових, посівши 6-те місце у загальнокомандному заліку. Українські спортсмени встановили 26 рекордів у чотирьох видах спорту: плавання, легка атлетика, кульова стрільба, академічне веслування.

З офіційних джерел

 

 

Залиште свій коментар