Один день на місяць школярі навчатимуться захисту України

Предмет «Захист України» трансформують в один урок на місяць, але він буде тривати весь день.

Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий, коментуючи майбутні зміни у викладанні дисципліни «Захист України».

За його словами, нова освітня програма передбачає на цю дисципліну півтори години на тиждень, але вони будуть викладатись один раз на місяць, тобто 6 годин, протягом усього навчального дня.

«Ми вже повністю переписали освітню програму, змінили рекомендований перелік обладнання для класів, розробили методику, у який спосіб організувати освітній простір та процес навчання», – зазначив міністр.

У 2023 році уряд виділив фінансування на переоснащення кабінетів та навчання вчителів, яке має розпочатись найближчим часом.

Вивчатимуть предмет усі учні старшої школи – і дівчата, і хлопці.

«У нас будуть навчальні центри, які працюватимуть кущовим методом. Умовно, один центр на 5-10 шкіл, зокрема й у селах. У регіонах уже формується своя мережа», – розповів Лісовий.

Очікується, що загалом по країні функціонуватиме мережа з приблизно трьох тисяч навчальних центрів.

Дисципліна буде мати 6 модулів, серед яких домедична допомога, де є елементи тактичної медицини.

«Також там буде різноманітна інженерія, що передбачає, зокрема, навички управління безпілотними апаратами, радіозв’язок і різноманітні технології, пов’язані з військовим контекстом. А ще передбачили топографію і тактику: базові знання та навички», – анонсував Лісовий.

У Міносвіти сподіваються невдовзі презентувати нову освітню програму, щоб з нового навчального року викладати предмет по-новому.

Також планується, що протягом травня-червня буде здійснена закупівля необхідного обладнання.

«Великий центр ми готуємо у Києві – будемо запрошувати туди журналістів, показувати, як це все працюватиме», – розповів Лісовий.

Окрім того, «Захист України» викладатимуть педагоги, які займаються лише цією дисципліною і весь свій робочий час завантажені винятково цим предметом.

Джерело

Залиште свій коментар