Щовесни до редакції надходить багато листів, у яких розповідається про те, як дбають про благоустрій нашої маленької батьківщини її жителі. Всі ми прибираємо двори, прилеглі території, проводимо суботники… Та є серед нас люди, яких не хвилює ні естетичний вигляд, ні санітарний стан дворів, вулиць і провулків, парків та площ, лісів і лісосмуг.
Особливо після травневих свят постраждали наймиловидніші куточки нашої Роздільнянщини, де відпочивали та отримували задоволення від природи наші земляки та гості. Часто саме такі «любителі» природи гублять її, не прибираючи після себе територію, залишаючи купи сміття. І не задумуючись, що колись захочеться повернутися на те ж місце, і повернутися у пишну зелень, а не в купи сміття.
Не став винятком і Міжнародний день захисту дітей, після святкування якого люди залишили багато бруду після себе. Працівники комунальної служби розпочали прибирання з самого ранку, але людям теж треба дотримуватися елементарної культури поведінки. Фото до цього матеіралу зроблене зранку 2 червня. Але такі неприємні картини спостерігаються майже після кожного свята в Роздільній.
Нещодавно довелося стати свідком ще однієї неприємної картини: біля районного стадіону, в самому центрі міста,«красувалися» величезні пакети зі сміттям. На кого вони чекали – важко сказати. У тому місці, а це під самим забором стадіону, комунальники не забирають сміття. Всі місцеві мешканці знають, куди слід виставляти свій непотріб, щоб міська комунальна служба вчасно його прибрала. Але в те, що пакети сюди потрапили з іншого куточка Роздільної, важко віриться. Тож, це, мабуть, робота когось із господарів навколишніх дворів. Просто комусь захотілося, щоб ароматами його сміття «насолоджувалися» всі сусіди…
В місті завжди були проблеми як з водою, так і зі сміттям. Але останнім часом ситуація покращилася. Роздільнянці звикли до графіків, які їм пропонують комунальники. Дехто навіть звик вчасно сплачувати за ці послуги, а декого ще привчають.
Хочеться, щоб наші земляки привчилися ще й любити навколишній світ, берегти рідну природу, яка і без того в сучасному світі дуже страждає. Берегти для себе ж, для своїх дітей, внуків та правнуків.
Олександра ЯКОВЛЄВА.