На узбережжі Чорного моря, зокрема в Одеській області, зафіксовано появу перелітної сарани. За інформацією Telegram-каналу “Одесса INFO”, комахи вже дісталися пляжів Одеси та південних районів регіону. Очевидці повідомляють, що буквально за кілька днів сарана заполонила узбережжя.
“Ось море… До Одеси дісталася ця сарана. Скоро і тут у нас все зжеруть. Їх не було тут, буквально два-три дні як з’явилися”, — говорить очевидець.
Сарана активно поширюється в прибережних зонах, поблизу водойм і на сільськогосподарських угіддях. Масова поява шкідників пов’язана зі сприятливими умовами для розмноження комах у південній частині Молдови — зокрема в Тараклійському та Чадир-Лунзькому районах. Звідти сарана й поширилась на прикордонні території України, зокрема на Болградський район Одещини.
У цих зонах уже проведено хімічну обробку полів, які щойно зібрали врожай ріпаку, пшениці та ячменю. Для цього використовували дозволені інсектициди. Водночас фахівці з Держпродспоживслужби зазначають, що ситуація поки не критична, тому загальний режим захисту рослин не запроваджено.
Проблема не обмежується лише півднем України. Нашестя сарани також зафіксували в Дніпропетровській області. За даними “Суспільного Дніпро”, комах помітили в селах поблизу кордону із Запоріжжям та біля колишнього Каховського водосховища.
“Вона ж поїсть все, всі дерева, все листя, це ж страшна справа, це ж епідемія”, — прокоментував місцевий мешканець Віталій.
У Дніпропетровщині сарана поки що трапляється не масово — здебільшого виявляють окремі екземпляри. Вони зосереджені на необроблених ділянках, у балках та біля водойм. Експерти радять місцевим мешканцям і фермерам бути уважними до ситуації, спостерігати за поведінкою комах і в разі потреби вживати заходів — зокрема, хімічної обробки посівів.
Фахівці закликають не панікувати, але й не ігнорувати загрозу. Масове поширення сарани може становити реальну небезпеку для рослинництва, особливо в регіонах, де вже постраждали врожаї через кліматичні зміни чи воєнні дії.