Нарада зі старостами Роздільнянської МТГ

З хвилини мовчання за загиблими внаслідок ворожого ракетного удару по торговельному центру у м. Кременчук (Полтавська область) розпочалась робоча нарада зі старостами Роздільнянської міської територіальної громади, яку вів міський голова Валерій Шовкалюк. Питання порядку денного були вкрай актуальними в умовах сьогодення.

Першочергово обговорили питання щодо використання державної мови на елементах декоративного оздоблення, вивісок, фасадів будинків, будівель або споруд для реклами на території громади. Наразі створена робоча група з виявлення таких вивісок магазинів та споруд зовнішньої реклами на території громади. Якщо говорити про центральну садибу, то з виявлених 54-х споруд – на 46 вже замінено, або знято.

 – Дана робота проводиться не лише в місті, а вестиметься й по старостатах. Тому звертаємо вашу увагу на необхідності проведення роз’яснювальної роботи серед населення, виявлення вивісок та реклами, які написані російською, з подальшим їх зняттям або встановленням нових – українською, – зазначив заступник міського голови Денис Петров під час звернення до присутніх.

Крім того, міський голова Валерій Шовкалюк закликав старост у місцях, де це є можливим та доречним, оздоблювати патріотичними кольорами будівлі та інші споруди у населених пунктах громади.

Наступне питання стосувалося діяльності спеціально створеної робочої групи щодо законності ретрансляції російських телеканалів та проведення роз’яснювальної роботи серед населення про припинення багатоканальної пропаганди.

Відзначимо, що війна, розв’язана росією проти України, ведеться кремлем не лише безпосередньо на полі бою, а й в інформаційному просторі. Окуповую – чи українські території, рф найперше починає «промивання мізків», відключаючи українські телеканали й радіо та запускаючи свій пропагандистський контент. Проте деякі українці й самі обирають споживання російського інформаційного лайна. Тому питання інформаційної безпеки та протидія дезінформації є вкрай важливим.

З метою врегулювання ситуації міським головою було видано розпорядження щодо створення робочої групи з моніторингу використання систем супутникового телебачення із залученням представників правоохоронних органів.

Відтак, наразі встановлюється кількість користувачів систем супутникового телебачення. Крім того, здійснюватиметься перевірка тюнерів, через які здійснюють трансляцію різні провайдери, на наявність ворожого контенту. В даному випадку, вкрай важливе проведення роз’яснювальної роботи серед населення щодо уникнення переглядів російських каналів та відмови від постачальників такого контенту. Зі свого боку представники робочої групи проводять роботу з провайдерами, які постачають послуги ТБ у громаді. У разі відсутності порозуміння вживатимуться відповідні заходи в межах чинного законодавства.

Крім того, обговорили питання щодо організації навчального процесу 2022/2023. Як вже повідомлялось, з першого вересня розпочнуть роботу ті навчальні заклади, в яких будуть обладнані укриття. Тому, аби провести обстеження будівель шкіл та розглянути наявність захисних споруд подвійного призначення, було створено комісію із залученням відповідних фахівців. За результатами проведеної роботи буде визначено, наскільки відповідає вимогам той чи інший навчальний заклад, аби розпочати новий навчальний рік у режимі офлайн.

Наталія БУКОВСЬКА

 

Залиште свій коментар