Сила спалаху становила X2.8 – спалахи X-класу найсильніші з можливих і востаннє відбувалися 2017 року). Слід очікувати дуже сильні магнітні бурі, які впливають на метеозалежних людей, пише Space.com.
Сонячні спалахи поділяються на п’ять класів залежно від потужності рентгенівського випромінювання: найменші спалахи – клас А, за ними йдуть B, C, M і X. Клас A0.0 дорівнює енергії випромінювання, що знаходиться на орбіті Землі, 10 нановатів на квадратний метр. Кожна літера означає 10-кратне збільшення вироблення енергії.
Потужні спалахи на Сонці часто супроводжуються корональними викидами маси (CME), які посилають величезні хмари сонячної плазми, що летять у космос зі швидкістю мільйонів миль на годину.
Як правило, гігантські вибухи на Сонці посилають сонячну плазму в космос, і хмари цих заряджених частинок можуть викликати геомагнітні бурі, досягаючи Землі.
Прогнозується, що радіочастоти будуть найбільш деградовані над Південною Америкою.
Напередодні потужного спалаху в цій же області Сонця сталося ще кілька менш сильних вивержень. Як повідомляється, за останні 24 години зафіксовано значне зростання плям і підвищення складності магнітного поля на Сонці.
Пік активності Сонця може наступити раніше
Вчені припускають, що сонце досягне піку своєї активності в 2024 році, – на рік раніше, ніж передбачалося заздалегідь.
“Сонячний максимум” в поточному 11-річному циклі буде спостерігатися в період з січня по жовтень 2024 року.
11-річний цикл активності Сонця пов’язаний з кількістю сонячних плям, які, в свою чергу, пов’язані з інтенсивністю космічної погоди, включаючи активність сонячних спалахів на цій зірці. Передбачається, що під час піку на Сонці буде від 137 до 173 плям одночасно.
Джерело: Укрінформ