На Роздільнянщині знаходять боєприпаси часів Другої світової війни

У с. Роздільнянському районі мешканці продовжують знаходити боєприпаси, часів Другої світової війни

            Восени  на території Роздільнянського району почастішали випадки знаходження мешканцями боєприпасів, часів Другої світової війни.         Так, 27 жовтня 2018 року о 9:10 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що у лісі поблизу с. Понятівка місцевий мешканець виявив артилерійський снаряд, калібру 120 міліметрів,  часів Другої світової війни.

            А 31 жовтня 2018 року о 17:00 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини №32 м. Роздільна надійшло аналогічне повідомлення про те, що у с. Степанівка місцевий селянин знайшов артилерійський снаряд, калібру 120 міліметрів,  часів минулої війни.

            До приїзду саперів на місця знахідок боєприпасів здійснювали співробітники Роздільнянського відділу поліції ГУ НП в Одеській області. Піротехнічною групою аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Одеській області обидва вибухоненебезпечні предмети вилучено та знешкоджено у спеціально відведеному місці.

У цьому році вже зафіксовано 13 випадків виявлення на території Роздільнянському районі «смертельнонебезпечних подарунків», часів минулої війни.

            Загалом, від початку 2018 року на території Роздільнянського району було виявлено понад 190 одиниць боєприпасів.

При виявленні вибухонебезпечних предметів потрібно дотримуватися наступних правил: не розбирати і не піднімати знайдені підозрілі небезпечні предмети, відгородити місце, де знаходиться вибухонебезпечний предмет, нікого не допускати до цього місця, повідомити підрозділ ДСНС, поліцію, представників органів місцевої влади, організувавши біля нього постійне чергування до їх прибуття.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області, укотре застерігають громадян! У разі виявлення підозрілого предмету у жодному разі, не намагайтеся самостійно визначити його належність та походження, а негайно зателефонуйте «101» у підрозділ ДСНС України та «102» у поліцію. Не допустіть, щоб Ваша цікавість та легковажність призвели до трагедії. Будьте обережні, бережіть себе!

Сергій ШМОРГАЛ, Роздільнянський міськрайонний відділ ГУ ДСНС України в Одеській області. 

Залиште свій коментар