Шостого лютого відбулося чергове засідання ТЕБ та НС при Роздільнянській РДА, на якому серед інших порушили питання щодо ситуації з проведення щеплення проти кору та вжиття заходів щодо недопущення відвідування закладів освіти дітьми, які не отримали профілактичних щеплень проти кору.
Доповідали в.о. головного лікаря КЗ СВТГРР “Роздільнянський центр ПМСД” Г.В. Свадковський та начальник відділу освіти райдержадміністрації Н.В. Красножон.
Нагадаємо, що у зв’язку зі спалахом кору по Одеській області та, зокрема, в м. Одеса задля профілактики та попередження захворювання у навчальних закладах Роздільнянського району на попередньому засіданні було прийнято рішення не допускати нещеплених дітей до навчання.
Станом на сьогодні, як поінформував в.о. головного лікаря КЗ СВТГРР “Роздільнянський центр ПМСД” Г.В. Свадковський, робота зі щеплення проведена і ним охоплено 43,9 відсотка дитячого населення. Наразі вакцина закінчилася, але незабаром очікується надходження ще 50 доз до медичного закладу і робота буде продовжена.
Однак, у зв’язку з тим, що на території Роздільнянського району спалаху на кір не спостерігалося (захворіло 8 осіб – 4 дитини і 4 дорослих), комісія вирішила допускати нещеплених дітей до навчальних закладів за умови у подальшому їхньої вакцинації, або пред’явленні до навчального закладу офіційної відмови від щепленя, підписаної батьками. Адже незабаром ЗНО і випускникам необхідно готуватися.
Слід відзначити, що у районі є заклади, в яких 100% дітей охоплені щепленням, а є такі, де відмовляються. Найгірша ситуація, як відзначила начальник відділу освіти райдержадміністрації Н.В. Красножон з вакцинацією склалася у місті Роздільна, а саме ЗОШ №2.
Крім того, на цій комісії ТЕБ та НС розглядалися питання щодо організації заходів протипожежної безпеки у населених пунктах району, навчальних, дошкільних закладах, закладах охорони здоров’я тощо, з якими ознайомив начальник Роздільнянського МРВ ГУ ДСНС України в Одеській області С.О. Кузьменко.
Також члени комісії були поінформовані фахівцями про виділення коштів на усунення порушень, зазначених у приписах органів державного нагляду у сфері пожежної/техногенної безпеки та на проведення заходів протипожежної безпеки у 2018 році; про забезпечення лабораторного контролю показників безпеки води (санітарно-хімічні, мікробіологічні та вірусологічні), що подається населенню централізованими системами водозабезпечення і громадських колодязів та інших питань, винесених на порядок денний.
З усіх питань комісією прийнято відповідні рішення.