На перервах вчителі та учні мають розмовляти лише державною мовою. Таку відповідь дав Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь під час інтервʼю.
Він зазначив для Укрінформ, що освітній процес – це вся діяльність, яка відбувається на території закладу освіти, і перерва – не виняток. Захисник державної мови підкреслив важливість посилення розʼяснень із боку адміністрації шкіл.
“Це і класна робота, і виховна робота, і спілкування здобувачів освіти та педагогічних представників у класах, учительських, їдальнях, коридорах, спортивних залах, на стадіоні, на території школи. Перерва – це теж освітній процес, і там має бути державна мова“, – зазначив Кремінь.
Він додав, що одна з функцій освіти – виховна і вона має сприяти повазі до мови, культури, цінностей та національної символіки. Особливо в той час, коли відбувається війна Росії проти України.
За словами мовного омбудсмена, від того, яка буде якість освіти залежить майбутнє українців. Саме тому важливо посилити вимоги до виконання мовного закону, адже якщо такі порушення починаються в дошкіллі, то вони будуть переноситись далі на університетський рівень.
Нагадаємо, Тарас Кремінь не підтримав рішення про скорочення кількості годин української літератури у школах. Він зазначив, що з початком повномасштабного вторгнення Росії з полиць бібліотек зникло багато книжок, тож українське письменство навпаки необхідно підтримувати і розвивати.
Джерело: Укрнет