На Одещині привласнили 6 мільйонів гривень під час реконструкції очисних споруд

Посадовці Затоківської селищної ради привласнили 6 мільйонів гривень під час реконструкції очисних споруд

На Одещині співробітники Служби безпеки України викрили чергову корупційну схему, організовану посадовцями Затоківської селищної ради. Цього разу чиновники «погоріли» на масштабному розкраданні бюджетних коштів, виділених на реконструкцію очисних споруд.

Оперативники спецслужби встановили, що керівники органу місцевого самоврядування, які вже є фігурантами кількох кримінальних проваджень за фактами зловживання службовим становищем, вступили у змову з представниками місцевих комерційних структур. Зокрема, посадовці уклали навесні 2019 року договори на здійснення капітального ремонту та реконструкції очисних споруд на території селища. Загальна сума контрактів становила 18 мільйонів гривень. Третину з цих коштів змовники привласнили через внесення до актів виконаних робіт недостовірних відомостей щодо їх обсягів, а також вартості використаних будівельних матеріалів.

Наразі, завдяки втручанню СБУ, корупційний механізм блоковано. Крім того вдалося попередити привласнення учасниками схеми ще 10 мільйонів гривень із державного бюджету.

За місцями проживання фігурантів справи, а також у службових приміщеннях селищної ради правоохоронці провели 8 обшуків, під час яких було вилучено звітність, фінансово-бухгалтерські документи та інші матеріали, які доводять незаконні оборудки.

У межах кримінального провадження за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою) та ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України тривають слідчі дії для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності всіх учасників оборудки.

Викриття незаконної схеми проводилось спільно з поліцією під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

Управління Служби безпеки України в Одеській області

Залиште свій коментар