Ми робимо краще нашим дітям!

У закладі дошкільної освіти “Сонячна гронка” с. Кучурган відбувся конкурс між виховательками “Елемент метеомайданчика”, в якому взяли участь Наталія Моторна, Ірина Пашкова, Оксана Макеєва, Анна Кульоміна, Олена Вовненко та інструктор з фізичного виховання Надія Резнікова. Для цього на території закладу було облаштовано метеомайданчик. 

За результатами жеребкування презентацію розпочала вихователька Наталія Моторна з тематично оформленим елементом “Календар погоди та природи”, який має сформувати елементарні уявлення про явища природи, розвивати дослідницькі вміння, виховувати любов і бережливе ставлення до довкілля.

Вихователька Ірина Пашкова презентувала «Дошку для фіксування погодних умов», метою якої є фіксування спостережень погодних умов протягом тижня та їх аналіз. Робота з метеодошкою допомагає відійти від стереотипів спостережень на прогулянці, надає дітям нові знання, навчає їх міркувати, аналізувати, робити припущення та висновки, розвиває як творчо, так і інтелектуально. Виготовлена з безпечних для дітей матеріалів.

Вихователька Анна Кульоміна запропонувала журі до розгляду елемент “Різновид хмар”, метою якого є заохочення дітей милуватися небом, хмарками, уточнювати особливості неба у різні пори року; формувати розуміння того, як вигляд неба залежить від погоди; розширювати уявлення дітей про природні явища у різні пори року; розвивати спостережливість, цікавість до світу природи.

 

 

Вихователька Оксана Макеєва презентувала “Дощомір”. На стовпчику закріпила прозору пластикову колбу з умовними поділками, для зацікавлення дітей до спостереження додала на колбу яскравих та цікавих краплинок. На перший погляд – простий прилад для вимірювання кількості опадів, але цікавий для заохочення дітей до спостереження за природою. Після дощу (сніг, граду) діти перевіряють, на скільки він наповнився, порівнюють кількість опадів у різні пори року.

 Інструктор з фізичного виховання Надія Резнікова презентувала “Флюгер” ­ елемент для визначення сили та напрямку вітру, встановила вітряний рукав та додала яскраві дитячі вітрячки, які рухаються від найменшого руху повітря. Для заохочення дітей до спостереження додала народний барометр, використавши для цього шишки ялинки, які вказують на вологість повітря (на похмуру та дощову погоду в шишках стуляються лусочки, а на погожу днину шишки розкриваються). Мета приладу ­ вчити розрізняти характер вітру (холодний, теплий, сильний, слабкий), за допомогою спостережень та дослідів підводити дітей до самостійних висновків; виховувати дбайливе ставлення до довкілля.

Вихователька Олена Вовненко презентувала “Сонячний годинник”, за допомогою якого дошкільнята вчаться визначати час за сонцем, орієнтуючись на тінь.

Варто відзначити всю повноту відповідальності кожного педагога під час підготовки до конкурсу. Конкурсна комісія високо оцінила наполегливість педагогічних працівників закладу для втілення творчих задумів у реалізації проєктів. За рішенням конкурсної комісії перемогу отримала вихователька Наталія Моторна з елементом “Календар погоди та природи”.

Метеомайданчик дасть змогу ознайомити дітей з основними стандарт­ними метеорологічними приладами, з методикою і технікою спостережень, обробкою отриманих результатів. Допоможе організувати систематичні спостереження за погодою, сезонними явищами в довкіллі, а також вивчати мікроклімат на території дитячого садка протягом року, підтримувати ініціативу та активність кожного вихованця, наповнити їх життя яскравими враженнями і новими відкриттями.

Дякуємо всім причетним до створення цього дива, а саме адміністрації закладу ­ директорці Таїсія Галічинській, завгоспу Антоніні Черновій, старшій медичній сестрі Аллі Донді, педагогічним працівникам та членам їх сімей. Окрема подяка журі, до складу якого ввійшли: депутатка Роздільнянської районної ради Світлана Величко, староста Кучурганського старостинського округу Анатолій Левицький і начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Лиманської селищної ради Наталія Кацюрина.

Ми робимо краще нашим дітям!

 

Залиште свій коментар