Питання харчування у навчальних закладах району неодноразово порушувалось на сторінках районної газети “Вперед”. Нагадаємо, що з метою покращення якості харчування у школах Роздільнянського району рішенням сесії районної ради наприкінці 2019 року збільшено вартість харчування в розрахунку 12 гривень на одну дитину. Це зумовило необхідність проведення відкритих торгів для визначення постачальників продуктів харчування до шкіл та НВК Роздільнянського району відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі». Однак, у зв’язку з тим, що ця процедура не є швидкою, розпочати повноцінне харчування учнів у школах вчасно не було можливості.
Водночас, розуміючи важливість забезпечення дітей харчуванням, під час оперативної наради за участю керівництва району, як варіант виходу з ситуації, що склалася, було вирішено забезпечити мінімальне харчування учнів шкіл у вигляді якісної смачної булочки та гарячого чаю з понеділка 13 січня 2020 року. Підприємці Роздільнянщини пішли назустріч у цьому питанні та взяли на себе зобов’язання доставляти визначені продукти до закладів освіти, які вони обслуговували.
Однак, вже з вівторка, 4 лютого, аби уникнути перевищення допорогового розміру (200 тис.грн) закупівлі хлібобулочних виробів, у школах було припинено й мінімальне харчування.
До відома, станом на 28 січня тендерні процедури пройшли по шести позиціях. Успішно проведений аукціон щодо закупівлі молока, картоплі і сосисок. З трьох позицій – печиво, сир, риба, – тендерні пропозиції Учасників були відхилені через невідповідність вимогам ст.16 Закону та Тендерної документації , а самі торги відмінені.
Аукціон на інші продукти – яйця, овочі, масло – заплановано на 7 лютого. Це вже будуть повторні торги, так як попередні не відбулися у зв’язку з відсутністю пропозицій. Аналогічно, вдруге (ред. – перший аукціон відбувся 29 січня) проводитиметься тендер і на закупівлю м’яса, фруктів, соків, круп (до 17 лютого).
Як зазначив директор КУСВТГРР “Роздільнянський районний центр забезпечення та обслуговування закладів і установ освіти” Микола Сухий, якщо будуть визначені переможці із закупівлі, в першу чергу, масла, яєць та овочів, то це дасть можливість розробити хоча б мінімальне меню з тих продуктів, які пройшли тендери. Таким чином, у другій половині лютого можливе відновлення харчування учнів за умови позитивного завершення торгів. У разі, якщо і цього разу аукціон не відбудеться, буде проведено переговорну процедуру, яка передбачає термін проведення 10 днів.
Дане питання тримається на особистому контролі заступника голови районної ради Сергія Крилова та керівництва комунальної установи, тому на 7 лютого заплановано чергову робочу нараду з приводу проходження процедури закупівлі необхідних продуктів харчування.
Як для звичайної людині, такі терміни, як “тендер”, “аукціон” “кваліфікаційні вимоги” є громіздкими та мало про що говорять. Головне, аби школярі були забезпечені харчуванням. Однак, визначені законодавством вимоги потребують обов’язкового виконання та витримки процедури проведення тендерів та недопущення різного роду порушень.
Разом с тим, дивує бездіяльність з боку товаровиробників, особливо місцевих, зокрема, які не поспішають брати участь у тендерах. Адже це не лише розвиток підприємств шляхом реалізації своєї продукції, а й створення нових робочих місць, тощо. Тому хочеться вірити, що ситуація з даного питання зміниться і наші товаровиробники братимуть активну участь у тендерах, адже, більш ніж впевнені, що у школах району навчаються і їх діти, чи онуки.
P.S. Варто зазначити, що відповідно до рішення комісії ТЕБ та НС, подовжено карантин у 12 навчальних закладах району. Крім того, намічаються канікули у низці шкіл району.
Дана ситуація є типовою для всієї країни на початку бюджетного року, яка забезпечить у подальшому покращене та якісне харчування згідно вимог чинного законодавства.
Наш кор.