Іноземці та українці можуть безпосередньо на кордоні декларувати в’їзд до Молдови

В пункті пропуску «Кучурган» іноземці, в тому числі українці, можуть задекларувати свій в’їзд до Республіки Молдова  безпосередньо на кордоні

 Південне регіональне управління Держприкордонслужби повідомляє, що від молдовської сторони надійшла інформація, яка роз’яснює деякі моменти процедури в’їзду іноземних громадян до Республіки Молдова через центральну (придністровську) ділянку українсько-молдовського кордону.

Згідно із законодавством Республіки Молдова, іноземець, який в’їжджає до Молдови через придністровську ділянку українсько-молдовського кордону зобов’язаний особисто заявити про в’їзд на територію Молдови протягом 72 годин після перетину кордону, для взяття на облік.

В той же час, з липня 2017 року запроваджено спільний контроль у пункті пропуску для автомобільного сполучення «Кучурган», який здійснюють українські та молдовські органи. Саме тому стало можливим персональне і добровільне декларування іноземними громадянами, в тому числі й громадянами України, про в’їзд до Республіки Молдова безпосередньо при перетині державного кордону, у підрозділі молдовської прикордонної поліції, представники якої присутні у вказаному пункті пропуску.

Разом з тим недекларування іноземними громадянами (в т.ч. й громадянами України) або особами без громадянства факту в’їзду на територію Республіки Молдова санкціонується накладенням штрафу.

Таким чином, особиста заява іноземних громадян про факт в’їзду до Республіки Молдова, безпосередньо в пункті пропуску «Кучурган», створить безпечний і комфортний режим знаходження на території Республіки Молдова.

Довідково:

Згідно Кодексу Республіки Молдова про правопорушення, сума даного штрафу складає від 500 до 1000 молдовських леїв, що на даний час складає орієнтовно від 800 до 1600 гривень. Це не є нововведенням. Дана норма існує вже кілька років. Повідомлення зроблено для зручності громадян України.

Помічник начальника Білгород – Дністровського

прикордонного загону – начальник прес-служби

Іван Іванчук.

 

Залиште свій коментар