Герої першої перемоги у битві, що триває…

20 лютого у Роздільнянському палаці культури відбувся мітинг-реквієм до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої першої перемоги у битві, що триває…».
Цього дня по всій Україні на державному рівні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, згадуючи найтрагічніші дні масових розстрілів протестувальників під час Революції Гідності 2013-2014 років. Пам’ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської та національної відваги і самовідданості, сили духу та стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.


Небесна Сотня – 107 загиблих учасників Революції Гідності, а також активісти Майдану, які загинули навесні 2014 року з початком російської агресії на сході України. Назва «Небесна Сотня» виникла за аналогією з основними структурними одиницями самооборони Майдану – сотнями. Вперше вона пролунала під час прощання із загиблими на столичному майдані Незалежності 21-22 лютого 2014 року.

Перед присутніми виступили керівники району та міста, які у своїх промовах відзначили, що Герої Небесної Сотні – це не просто люди, які загинули. Це люди, які показали нам, що можна боротися за свої переконання, за свою країну, навіть, коли це коштує життя. Кожен з нас може бути героєм у своєму житті, захищаючи свої цінності, вірячи в правду та справедливість. Небесна Сотня стала символом сили, гідності та нескореності.

Майже три місяці українці боролись на Майдані за свої конституційні права, незважаючи на виснажливий холод, несамовитий відчай, крижаний дощ водометів. Найважче було усвідомити, що ворог – це не чужинець, а свій – колишній сусід, однокурсник, земляк, котрий сполохано ховає очі, закрившись металевим щитом від тих, кого присягався захищати. Світ здригнувся від жаху, коли 18-20 лютого 2014 року почалися перші криваві масові розстріли на Майдані. На розпечену зруйновану бруківку одне за одним падали тіла майданівців, скошені снайперськими та кулями роти чорних беркутівців. Світ здригнувся від жаху, спостерігаючи наругу над людьми в центрі української столиці…

Під пісню «Пливе кача» були зачитані імена всіх Героїв Небесної Сотні, яким посмертно було присвоєно звання Героїв України. Хвилиною мовчання присутні вшанували українців, які загинули у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській за честь і за волю, за право бути народом – джерелом і мірилом влади у власній державі.

Панахиду за загиблими провели настоятель церкви Різдва Богородиці с. Новоукраїнка отець Олег Свиридюк та настоятель Римо-католицької парафії Божого Милосердя Маріуш Зібура. Поминальні свічки запалили і поставили до стенду з фотографіями Героїв Небесної Сотні.
Маємо жити так, щоб сотня апостолів правди і свободи, яка пильно спостерігає за нами з небес, бачила, що їхня мрія про гідне життя і процвітання України дістає крила, міцніє, утверджується. Мріям Героїв Небесної Сотні здійснитися не судилося, але вони та їхні мрії житимуть доти, поки ми пам’ятатимемо про них.

Залиште свій коментар