ДРУГА СЕСІЯ МІСЬКОЇ РАДИ: НЕ СХВАЛИЛИ СКЛАД ПОСТІЙНИХ КОМІСІЙ

16 грудня відбулося пленарне засідання другої сесії Роздільнянської міської ради восьмого скликання, порядок денний якої нараховував 27 питань. Вів засідання міський голова Валерій Шовкалюк.

Розпочалася сесія з виступу представника Роздільнянської міської територіальної виборчої комісії щодо надходження заяв про складання повноважень та реєстрацію нових депутатів. Перша заява була від Олександра Ісаєва про складання повноважень у зв’язку з призначенням на посаду, друга – від Дениса Петрова з аналогічної причини.

Про реєстрацію депутатами Роздільнянської міської ради надійшли заяви від Ігоря Довганенка та Наталі Ісаєвої, яких, відповідно постанов територіальної виборчої комісії, було затверджено, тому на засіданні сесії їх запросили для прийняття присяги і привітали з обранням.

Далі депутати затвердили порядок денний, але перенесли наостанок два питання: про утворення постійних комісій Роздільнянської міської ради восьмого скликання та затвердження їх персонального складу.

Робота ж розпочалася із затвердження Регламенту Роздільнянської міської ради восьмого скликання та Положення про постійні комісії, про що поінформувала голова робочої групи з питань розробки та підготовки проєктів Регламенту та Положення про постійні комісії, депутат міської ради Ганна Головко. Всього п’ять комісій пропонувалося створити при раді цього скликання: з питань планування бюджету, фінансування, інвестицій, реалізації державної регуляторної політики; з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, зв’язків з громадськістю, гласності та правопорядку; з питань земельних відносин, будівництва та адміністративно-територіального устрою; з питань житлово-комунального господарства, благоустрою, екології, транспорту та підприємництва; з питань соціального захисту населення, молодіжної політики, охорони здоров’я, освіти, підтримки культури та спорту.

Низка питань стосувалася надання згоди про прийняття об’єктів комунальної власності району до міської ради у зв’язку зі створенням Роздільнянської міської об’єднаної територіальної громади. Зокрема, надали згоду на прийняття Трудового архіву при Роздільнянській районній раді, Роздільнянської центральної районної лікарні, Роздільнянського районного центру первинної медико-санітарної допомоги, Роздільнянського районного центру забезпечення та обслуговування закладів та установ освіти, Роздільнянської дитячо-юнацької спортивної школи, Центру творчості дітей та учнівської молоді, Бурдівської, Виноградарської, Кам’янської, Калантаївської, Кошарської загальноосвітніх шкіл I-III ступенів, трьох загальноосвітніх шкіл І-ІІІ ступенів  в місті Роздільна, та Бецилівської та Новоселівської ЗОШ І-ІІ ступенів. Також надали згоду на прийняття навчально-виховних комплексів: Роздільнянського НВК №1, Буцинівського, Єреміївського, Новоукраїнського, Понятівського, Слобідського та Старостинського НВК. Доповідала з вищевказаних питань секретар міської ради Тетяна Антонова.
Після цього перейшли до найбільш гострих питань порядку денного, а саме, як зазначалося вище, про утворення постійних комісій Роздільнянської міської ради восьмого скликання та їх персональний склад. Оголошувалося дві перерви, в ході яких велися перемовини щодо урегулювання ситуації з кількісним та персональним складом цих комісій.

Попередньо на погоджувальній раді, як відзначив міський голова, погодились на те, щоб постійна комісія з питань регламенту, депутатської діяльності, законності, зв’язків з громадськістю, гласності та правопорядку була в кількості трьох осіб, а постійна комісія з питань земельних відносин, будівництва та адміністративно-територіального устрою в складі семи представників від кожної політичної сили, інші комісії – по п’ять. Дане питання ухвалили, проте серед депутатів виникли протиріччя і почали лунати пропозиції щодо повторного голосування. Як зазначив міський голова Валерій Шовкалюк, відповідно до прийнятого Регламенту, вдруге виносити на голосування одне й те ж саме питання не можна.

Зокрема, йдеться про статтю 44 та наступні пункти Регламенту: “44.4. Повторний розгляд питання порядку денного на одному пленарному засіданні  не проводиться.  44.4.1. Повторно питання може бути винесено на наступну сесію за ініціативи міського голови, постійної комісії, депутатської групи чи фракції відповідно до процедури, яка встановлена цим Регламентом, або за пропозицією лічильної комісії з технічних (інших) аргументованих причин на підставі процедурного рішення міської ради, за умови його повторного попереднього розгляду в постійних комісіях. у встановленому цим Регламентом порядку”.

У зв’язку з цим проєкт рішення щодо повторного розгляду кількісного складу постійних комісій перенесли на наступну сесію, як і ухвалення рішення щодо персонального складу цих комісій.
Нагадаємо, що прямі трансляції сесій ведуться на нашій офіційній сторінці в Фейсбуці, де можна переглянути і записи.

Наш кор.

Залиште свій коментар