Допомога “єПідтримка” – деякі українці мають повернути державі кошти

На початку повномасштабної війни більшість людей втратили свою роботу. Тому держава одноразово виплатила 6 500 грн за програмою “єПідтримка”. Проте не всі українці були чесними, та отримали кошти неправомірно. Тепер їм пропонують самостійно повернути гроші, або держава стягне у судовому порядку.

Хто має повернути грошову допомогу від “єПідтримка”

Міністерство економіки після проведення перевірок виявило, що значна кількість заявок була подана від осіб, які не мали права на отримання такої допомоги. Гроші з “єПідтримки” неправомірно отримали працівники бюджетних установ, що було прямим порушенням умов держпрограми.

У зв’язку з чим Міністерство економіки звернулося до бюджетних установ та організацій із проханням, що їхні працівники повернули неправомірно отримані кошти у повному обсязі. У разі невиконання вимоги відомство погрожує подати справу до суду, що може призвести до серйозних наслідків для порушників.

До цього часу далеко не всі бюджетники повернули допомогу добровільно. Міністерство освіти звернулося до педагогічних працівників державних і комунальних закладів освіти з проханням терміново перерахувати гроші державі. Для полегшення процесу повернення було складено оновлений перелік педагогічних працівників, які зобов’язанні повернути допомогу, і кількість таких осіб сягає 129 аркушів.

У відомстві додали, що після повернення коштів необхідно відправити підтвердження цієї сплати на адресу електронної пошти, яка вказана у листі.

В тому разі, якщо громадяни у добровільному порядку не повернуть гроші, їм загрожує суд.

Що відомо про державну допомогу “єПідтримка”

Згідно з постановою №1272, ця програма передбачала фінансову допомогу у сумі 6,5 тис. гривень для застрахованих осіб, чиї доходи тимчасово припинились через бойові дії на тлі воєнного стану в Україні. Призначенням допомоги було забезпечити соціальний захист та підтримку для тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Раніше ми повідомляли, що деяким категоріям українців можуть відмовити у наддані субсидії. Також ми писали, кому з пенсіонерів пощастило отримати підвищення виплат після липневої індексації.

Джерело: progroshi.news

Залиште свій коментар