Російські спецслужби ведуть цілеспрямовану роботу проти України в інформаційній сфері, а їхні окремі підрозділи працюють виключно на розхитування ситуації в нашій державі. Про це на Всеукраїнському форумі «Україна 30» заявив начальник управління Департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк.
«В умовах гібридної війни масштабність інформаційної агресії РФ, яка організовується та координується цими структурами, зростає на порядок. Вони сконцентровані на проведенні спеціальних інформаційних операцій та акцій, у тому числі підривного характеру. Тобто є окремі підрозділи, які працюють виключно «по Україні» і отримують на це фінансування», ‒ підкреслив Ілля Вітюк.
За словами керівника ДКІБ, інструментами в гібридній війні стають: телеканали, інформаційні портали, вебресурси, спільноти у соцмережах, поштові сервіси, телеграм-канали, так звані фабрики тролів та окремі блогери. Вони використовуються для антиукраїнської пропаганди та дестабілізації ситуації в нашій країні.
Для кіберфахівців Служби безпеки України комплексний захист національного інформаційного простору від посягань іноземних спецслужб ‒ це системна робота.
Лише за 2020 рік Служба:
- заблокувала понад 2,5 тисячі спільнот у соцмережах з мільйонною аудиторією та понад 20 бот-мереж потужністю більше ніж 60 тисяч акантів,
- нейтралізувала понад 600 кіберінцидентів та кібератак на інформаційні ресурси органів державної влади,
- припинила діяльність 20 хакерських угруповань, причетних до таких атак.
«Через такі мережі збирають розвідувальні та персональні дані громадян України, а потім атакують органи влади та об’єкти критичної інфраструктури держави», – наголосив Ілля Вітюк.
Значна частина таких ботомереж і кібератак координуються саме з РФ. Аналогічна ситуація з проросійською пропагандою, над якою працюють фахові пропагандисти на замовлення спецслужб країни-агресора. Відтак СБУ оголосила про підозри окремим блогерам та адміністраторам телеграм-каналів, зокрема щодо державної зради і розпалювання національної ворожнечі та ненависті.
Джерело: офіційний сайт Служби безпеки України